Iecavas novads iekļūst konkursa «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība» finālā

Iecavas novada pašvaldība iekļuvusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotā konkursa «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība» finālā, kuram pašvaldības izvirzīja iedzīvotāju balsojums,  portālu informēja VARAM Reģionālās politikas departamenta vecākā eksperte Ilze Vārpiņa.

Konkursa otrajai kārtai tika izvirzītas 25 pašvaldības (piecas no katra plānošanas reģiona), ņemot vērā iedzīvotāju balsojuma rezultātus, pašvaldību atbalstu ģimenēm ar bērniem, pašvaldību administratīvos datus, dzimstības datus un pašvaldību iesaistīšanos konkursa informatīvajā kampaņā.

I. Vārpiņa skaidro, ka konkursa otrajā kārtā konkursa vērtēšanas komisija iepazinās ar katras pašvaldības konkursa pirmās kārtas vērtēšanas rezultātiem, izvērtēja papildu sniegto informāciju par katras pašvaldības nodrošinātajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem un izskatīja balsojuma ietvaros iedzīvotāju sniegtos komentārus. Trešajai kārtai, atbilstoši konkursa vērtēšanas komisijas individuālajam vērtējumam, tika nominētas divas pašvaldības katrā plānošanas reģionā, kas ieguvušas augstāko punktu skaitu.

Konkursa trešajai kārtai Zemgales reģionā nominētās Iecavas un Krustpils pašvaldības.

Laika posmā no 25. novembra līdz 5. decembrim norisināsies konkursa trešā kārta, kurā vērtēšanas komisija klātienē apmeklēs katru no desmit nominētajām vietvarām. Vērtēšanas komisijas locekļu klātienes vizītē pašvaldībām ir jānodrošina prezentācija, kas pamato tās atbilstību ģimenei draudzīgākās pašvaldības titulam, papildu tam nodrošinot vismaz vienas ģimenei draudzīgas vietas/objekta apskati vai piedalīšanos ģimeņu pasākumā, kā arī iespēju robežās nodrošinot kādas izglītības iestādes ēdnīcas (ēdināšanas vietas) apmeklēšanu. Rezultātā konkursa vērtēšanas komisijas locekļi sniegs individuālu vērtējumu, pēc tā tiks noteikts vidējais vērtējumu katrai pašvaldībai. Par uzvarētāju katrā pašvaldību grupā kļūs pašvaldība ar augstāko vidējo vērtējumu.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 16. decembrī svinīgajā pasākumā. Konkursa «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» rezultātā tiks noteiktas piecas ģimenēm draudzīgākās pašvaldības - pa vienai katrā no plānošanas reģioniem. Tās saņems naudas balvu 15 000 eiro apmērā.

Tiks noteikta arī «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019», kas iegūs naudas balvu 25 000 eiro apmērā. Komisija var noteikt papildu nominācijas kādā no pakalpojumu grupām, kas tiek vērtētas konkursa ietvaros. Papildu naudas balvas nominācijās paredzētas vismaz 15 000 eiro apmērā. Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.

Konkurss «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība» norisinās jau trešo gadu, un tā mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Tīmekļvietnē www.vietagimenei.lv ikviens var iepazīties ar pašvaldību sniegto informāciju par to daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas