Iecavas novadu virza pašvaldību konkursa nākamajai kārtai 3

Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes komisija konkursa «Eiropas Gada pašvaldība 2013» otrajai kārtai izvirzījusi trīs pašvaldības, tai skaitā Iecavas novadu.

No deviņām pieteiktajām nacionālajā konkursā Zemgali pārstāvēs arī Jēkabpils novads un Jelgavas pilsēta, «Bauskas Dzīvi» informēja ZPR sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Zemgalē, līdzīgi kā Rīgas plānošanas reģionā, konkursa pirmajai kārtai bija pieteikts visvairāk – deviņas pašvaldības. Starp tām bija Rundāles novads, kā arī Jēkabpils pilsēta, Auces, Dobeles, Jelgavas un Ozolnieku novads. Jau vēstīts, ka pērn konkursā piedalījās Bauskas novads, gūstot atzinību.

Konkursa komisiju Zemgalē vadīja Auces novada domes priekšsēdētāja vietniece Vija Keršus, viņas vietniece bija ZPR administrācijas vadītāja Santa Ozola. Komisijā strādāja Tērvetes un Vecumnieku novada speciālisti. Viņi iepazinās ar dokumentiem un apmeklēja visas pašvaldības, lai iepazītos ar objektiem, kas pašu pašvaldību ieskatā vislabāk raksturo pēdējā laikā paveikto kultūras, veselības un integrācijas jomā, kā arī Eiropas Savienības (ES) vērtību popularizēšanā.

Līdz ar konkursa otrajai kārtai nosauktajām pašvaldībām komisija četrām pašvaldībām nolēma laureāta godu piešķirt atsevišķās nominācijās – «Pašvaldība kultūrai», «Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai», «Pašvaldība veselībai» un «Pašvaldība ES vērtību popularizēšanai». Gan trīs galveno balvu, gan atzinības balvu ieguvējas paziņos konkursa pirmās kārtas noslēguma sarīkojumā 13. augustā Jelgavā.

Komisija uzsver, ka visu pieteikto pašvaldību darba rezultāti skaitliskā izteiksmē ir ļoti blīvi, jo godalgoto vietu ieguvējas gan savā starpā, gan no pārējiem dalībniekiem šķir tikai viens vai divi punkti. Tas tāpēc, ka par piedalīšanos konkursā izšķīrās pašvaldības, kas apzinās savu spēku un daudz dara dažādu pakalpojumu pieejamības un kvalitātes, kā arī pievilcīgas dzīves telpas nodrošināšanā saviem iedzīvotājiem, vietējās sabiedrības aktivizēšanā gan lokālu, gan globālu jautājumu apspriešanā, investīciju piesaistē un starptautiskās sadarbības veicināšanā, secina ZPR speciālisti.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

kas tas

preses relīze parrakstīta
kur iecavnieku domas ?? ko ?? pelša viedokli cienījamā žurnāliste nevarēja uzzināt??

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 17:24

Hei hei

Prom no bedres

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 18:40

SM

Iecavnieku domas parādīja tie aptuveni 40% vai cik tur bija, kuri aizgāja uz vēlēšanām. Pelša domas arī ir konstantas. Tātad viss ir kārtībā. ;)

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 11:04

Vietējās ziņas