Iecavas pamatskolā piekauts pirmklasnieks; notikušā apstākļi neskaidri 9

Iecavas pamatskolas pirmklasnieka mamma uztraukusies par sava dēla drošību minētajā izglītības iestādē. 13. novembrī puikam iesists pa seju, salaužot degunu. Starpgadījums joprojām nav atrisināts, ziņo TV3 raidījums «Bez Tabu».
Pēc zēna stāstītā, viņš starpbrīdī skraidījis pa gaiteni, lielāks puika iesitis viņam trīs reizes gan pa seju, gan pa lūpām, gan pa degunu. Rezultātā bērnam esot lauzts deguns, varot sataustīt kūkumu. Lūzums apstiprināts rentgenuzņēmumā, kā arī pieejams ārsta slēdziens. Pēc saņemtajiem sitieniem zēnam ilgstoši bijuši zilumi ap degunu. Ārsti negarantējot, ka puiša deguns atkal būšot taisns.

Negadījums noticis 13. novembrī. Cietušā zēna mamma ir neizpratnē, kālab joprojām neesot noskaidrots, kurš ir bijis sitējs? Bērns varmāku neesot pazinis. Skolas biedrus neesot paguvis iepazīt, jo skolā mācījies vien pāris nedēļas. Mainot dzīvesvietu, nācies mainīt arī izglītības iestādi. Sitējs bijis lielāks par viņu. Negadījums noticis trešā stāva gaitenī, kur atrodas cietušā puisēna klase. Mamma teic, ka dēls esot mierīgs un nevienu neaizskarot. To apstiprinājusi arī klases audzinātāja.

Skolas direktore norāda, ka veiktas visas nepieciešamās darbības, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Esot ziņots gan sociālajam pedagogam, gan bāriņtiesai, gan Valsts policijai. Aptaujājot skolēnus un skolotājus, secināts, ka neviens neko neesot redzējis. Notikušā apstākļi esot neskaidri. Skolas vadība paļaujas, ka policija veiks izmeklēšanu un noskaidros vainīgo. Jau uzsākts kriminālprocess.

mads.gif

Ka deguns salauzts skolā, mamma ir pārliecināta, jo no rīta pati bērnu aizvedusi uz klasi, bet, kad stundas beigušās, tētis zēnu sagaidījis pie skolas ārdurvīm un aizvedis mājās. Dēls par skolā notikušo neesot ziņojis skolotājai, jo baidījies.

Mamma ir neizpratnē, ka vairāk nekā divu nedēļu laikā neesot izņemts videonovērošanas ieraksts, kas kārtībsargiem, iespējams, palīdzētu viest lielāku skaidrību īsākā laikaposmā. Sieviete raizējas, ka ieraksts varētu tikt dzēsts vai koriģēts.

Tagad zēns jūtoties labāk, bet uz skolu iet joprojām baidoties. Bērna vecāki cer, ka tuvākajā laikā tiks atšķetināts nepatīkamais starpgadījums un noskaidrots, kurš viņu piekāvis. Pirmklasnieka vecāki pieļauj iespējamību, ka varētu mainīt mācību iestādi.


Pievieno komentāru

Komentāri 9

Aikāsāp

Ko redz vadība? Aizsēdējušies siltajos krēslos!

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.04 09:30

savādi gan

Zēns viens pats savā nodabā starpbrīdi skraidija pa gaiteni un uzradās lielāks puika, kas vairāks reizes iesita......Tātad sekoja nākošā stunda, bet zēns bez neviena pīkstiena iegāja klasē un skolotāja neredzēja nekādas izmaiņas zēna izskatā. arī tēvs, sagaidot pie skolas, neko neredzēja, tad kad tad to visu ieraudzīja , kad tad tie zilumi atradās? Nu kaut kāda zinātniskā fantastika, ko tad neved aci pret aci ar citiem skolēniem, lai parāda sitēju? Vai tikai mazais nebūs samelojies un vairs nezin , kā izkulties no tā visa.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.04 14:33

es

iesaku tam puisim pieteikties pašam policijā, jo citādi viņa vārds tiks publiskots un pašam un vecākiem būs sliktāk...

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.04 09:45

pārdomās

Bet man radās jautājums, Bērnam sit vairākas reizes pa seju, salaužot degunu, bet ne pīkstiena, ne asaras? Cikos tas notika? Vai pēc tam bija stundas? 1.klases bērns neraud, ja viņam salauž degunu un nevienam pieaugušajam nestāsta, ka sāp seja? Un ko tēv? Pēc stundām saņēma bērnu un neredzēja, ka bērnam sasista seja/ Paņēma un aizbrauca? Skolā nevienam neko nejautāja, kas ar bērnu noticis? Un bērns arī tēvam neko nestāstīja par notikušo? Arī baidījās? Nu nezinu gan. te kaut kas nelīmējas kopā. Un nevar būt vardarbība ģimenē nevis skolā?

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.04 10:15

vienkārši Mamma

Nav jau pirmā reize, ka neviens neko nav redzējis ar visām kamerām skolā. Ļoti gribas ticēt, ka šoreiz viss noskaidrosies un vainīgais tiks noķerts.Gan jau ir nojausma par vainīgo.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.04 12:02

Cita mamma

Bet varbūt bērnus vajag audzināt,lai neizaug mežoņi ar visatļautības sajūtu? To es par abiem- ganto,kam,iespējams,iesita,gan to,kurš,iespējams,iesita. Ja tas viss nav vien puišeļa fantāzijas auglis,lai attaisnotu blēņas. Vai vardarbība tomēr ģimenē.Visādi var būt.Skolai nebūtu jāatbild par vecāku audzināšanas kļūdām.un vispirms jānoskaidro,pirms kādu jāvaino

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.04 13:57

SM

Stāsts protams ir dīvains un skaidrs, ka patiesība ir jānoskaidro.
Tomēr mani mulsina pats process, jo tomēr lietu ierosinājuši pēc 2 nedēļām un sižetā teikts, ka video ierakstus policija prasa 3 nedēļā, kas šķiet diezgan novēloti, ja pieņem, ka skola ir ieinteresēta patiesības noskaidrošanā. Es neesmu eksperts, bet man šķiet, ka lietas ierosina ātrāk, ir dzirdēts ka tajā paša incidenta dienā utt. Tomēr šeit ir skola nevis vienkārši sasistas burciņas uz ielas.
Tāpat arī video - ja tās kameras patiešām strādā un tur nekas nav redzams tajā datumā un gaitenī, tad manuprāt skolas vadība to būtu uzsvērusi kā nopietnu un neapstrīdamu argumentu (tomēr tas tā kā neizskanēja). Izskatīt video dienas garumā nevarētu aizņemt pārāk ilgu laiku, jo īpaši ja klases audzinātāja norāda, kurus laikus var neskatīt.
Kaut kā man no malas skatoties šķiet, ka te ir kaut kādas organizatoriskas problēmas.
Ļoti negribētos uzzināt, ka tikai pēc žurnālistu iejaukšanās ir sākušās kaut kādas darbības - tas būtu ārkārtīgi neglīti.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.04 14:50

varis

mīkstais tik var nodarīt pāri mazākam,tas nav puika ,bet lupata

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.04 19:05

Vietējās ziņas