Iecavas pašvaldība domās par angļu ainavu parka saglabāšanu ciematā 3

Iecavas novada pašvaldība pārrunās ar speciālistiem iespējas saglabāt un attīstīt ciemata angļu ainavu parku, šonedēļ Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē vienojušies novada domes deputāti.

Komiteja iepazinās ar deputāta Kārļa Sinkas (LRA) iesniegumu, kurā viņš rosina pašvaldību izstrādāt vadlīnijas Iecavas parka apsaimniekošanai, lai tas nezaudētu unikālās angļu ainavu parka stila iezīmes. Viņš norādīja, ka laika gaitā parks ir ticis pārveidots un labiekārtots, vietējām pārvaldēm pieņemot lēmumus, kuri attiecīgajā laika periodā ir bijuši aktuāli. 2014.gadā tika veikta parka dendroloģiskā inventarizācija, kuras laikā novērtēts koku stāvoklis, bioloģiskā daudzveidība un apzināti parka kopšanas pasākumi.

Domē skaidroja, ka parkā esošie koki ikdienā tiek kopti, nokaltušie, vējā nolauztie, bojātie zari un koki izzāģēti, stādījumi - atjaunoti un papildināti. Tāpat cauri parkam intensīvi pārvietojas gājēji un autotransports, viņu ērtībai parka teritorijā tiek ierīkotas bruģētas takas un ielu apgaismojums.

Visu šo darbību un dabas procesu rezultātā angļu ainavu parka iezīmes parkā pakāpeniski samazinās, un var pienākt brīdis, kad Iecavas parks vairs neatbildīs valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statusam, secinājis domnieks. Sinka uzskata, ka turpmākajai parka attīstībai vajadzētu notikt, pastiprināti pievēršot uzmanību vēsturiskā parka vērtību saglabāšanai, atjaunošanai un izkopšanai. 

Deputāti ieceri atbalstīja, vienojās par šo jautājumu konsultēties ar speciālistiem un drīzumā to aktualizēt.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

annele

Vai kur tik gudrs esi

pirms gada, 2020.01.09 23:01

koļa

vairāk nekā skaidrs, ka nedomās vis..

pirms gada, 2020.01.10 09:48

Vietējās ziņas