Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas pašvaldība iedzīvotājus maijā aicina uz sapulci

Lai rosinātu iedzīvotāju interesi par pašvaldībā notiekošajiem procesiem, Iecavas novada dome nolēmusi turpmāk rīkot tikšanās ar iedzīvotājiem. Pirmā iecavnieku sapulce plānota 14. maijā Iecavas kultūras nama mazajā zālē, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva.
 
Šis gan nav pirmais mēģinājums pulcināt un uzrunāt vietējo sabiedrību vienkopus. A. Jakovļeva atklāja, ka līdz šim ir notikušas neregulāras sanākšanas novada bibliotēkās pēc pašvaldību vēlēšanām. «Ja iedzīvotāju aktivitāte būs augsta un šādi varēsim pārliecināt iecavniekus līdzdarboties novada attīstībā, sapulces rīkosim regulāri,» teic A. Jakovļeva.

Pirmajā tikšanās reizē iecerēts runāt par šī gada nozīmīgākajiem projektiem un apkopot ieteikumus Iecavas parka teritorijas labiekārtošanai. Jau šī gada sākumā notikusi pašvaldības dārznieces Sarmītes Avotas rosināta pašvaldības pārstāvju tikšanās ar sertificētu dendrologu, arboristu un dabas ekspertu Gvido Leiburgu, kurš izklāstījis parka dendroloģiskās inventarizācijas koku stāvokļa novērtēšanai sniegtās priekšrocības.

«Iecavas parka dendroloģiskā inventarizācija uzskatāma par pirmo etapu parka teritorijas attīstības koncepcijas izstrādē. Pašlaik vēl nav izstrādāta tā koncepcijas daļa, kurā tiek uzskaitīts, kas tieši parkā tiks ieviests. Tāpēc iedzīvotāji aicināti kopējā tikšanās reizē izklāstīt savas idejas un redzējumu par parka attīstību.

Sanāksmes beigu daļā sekos diskusija ar iedzīvotājiem par viņiem svarīgiem un neskaidriem jautājumiem. Plānots, ka sapulcē piedalīsies novada domes deputāti, pašvaldības iestāžu un domes administrācijas darbinieki. 

Pašvaldība aicina iedzīvotājus sagatavot un iesūtīt jautājumus, rakstot vēstuli uz e-pastu annija.jakovleva@iecava.lv, vai iesniegt tos personīgi domes kancelejā. A. Jakovļeva atklāja, ka pagaidām vietējie ļaudis ir kūtri jautājumu sūtīšanā, taču, iespējams, līdz sapulcei to daudzums palielināsies.

Aptaujāto iedzīvotāju domas par šādas sanākšanas lietderību dalās. Iecavniece Rita Fišere laikrakstam atzina, ka noteikti apmeklēs šo sapulci. Viņasprāt, pašvaldībā uzmanība vairāk jāpievērš sabiedriskās kārtības jautājumiem.

«Kārtības sargi ir, bet nekārtības turpinās. Pie daudzdzīvokļu mājas izveidotais bērnu rotaļu laukums tiek demolēts, ēka E. Virzas ielā 27 apzīmēta un aprakstīta ne ar to priekšzīmīgāko leksiku. Arī iekoptais Dievdārziņš cietis no huligānisma. Postītāji ir jāuzmeklē un jāsoda, citādi miera nebūs,» spriež R. Fišere.

Viņa ierosina jau minētajā Iecavas parkā izvietot āra trenažierus, lai jauniešiem būtu dažādota aktīvā laika pavadīšana un nebūtu jāizliek enerģija nekārtību radīšanā. Vēl viens R. Fišeres ierosinājums pašvaldībai – jauna skvēra, atpūtas vietas izveidošana. «Iecavā nav citas vietas, kur pastaigāties, ciemiņus aizvest, kā tikai Iecavas parks. Būtu jauki sagaidīt vēl kādu jaunizveidotu rekreācijas zonu,» tā R. Fišere.

Iecavnieks Modris ir citādās domās. Viņš pašvaldībā ir gājis uz vairākām sapulcēm par konkrētām tēmām, taču to uzskata par veltīgu laika tērēšanu. Arī uz minēto tikšanos viņš nedomā iet, jo nav ticības, ka iedzīvotāju vēlmes kāds ņemšot par pilnu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas