Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas pašvaldība palīdzēs samazināt siltuma zudumus dzīvojamās ēkās 2

Iecavas novada domes deputāti pagājušajā nedēļā vienojās par noteikumiem, kādā kārtībā piešķirs līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes pasākumiem.

Zemes ierīcības dienesta vadītājs Aivars Mačeks stāsta, ka šis ir veids, kā ar pašvaldības palīdzību, veicot nelielus uzlabojumus, daudzdzīvokļu mājām samazināt siltuma zudumus. Atbalsts neattiecas uz lielajiem Eiropas Savienības finansētajiem projektiem. Līdzīgu praksi izmanto Ventspilī, iecavnieki no viņiem ņēmuši piemēru.

Ja mājai ir veikts energoaudits un secināts, ka nav nepieciešama visas ēkas siltināšana, bet pietiek tikai ar logu un durvju maiņu vai kāda posma renovāciju, tad šis projekts ir noderīgs, skaidro A. Mačeks.

Saistošajos noteikumos minēts, ka novada dome var piešķirt līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju tehniskajiem projektiem vai ēkas fasādes vienkāršotās renovācijas apliecinājuma kartēm. Noteikts, ka pašvaldības atbalsts nepārsniegs 20 procentu no izmaksām un nebūs lielāks par 500 eiro. Līdzfinansējums energoauditiem var būt līdz 50 procentiem no visām izmaksām, bet nedrīkst pārsniegt 300 eiro.

Mājas renovācijas darbus novada dome ir gatava līdzfinansēt 30 procentu apmērā vai arī piešķirt ne vairāk kā 4 200 eiro. Pašvaldība atbalstīs ēku ārējo sienu, pagraba un augšējā stāva pārseguma siltināšanu, energoefektivitātes darbus kāpņu telpās – logu un durvju maiņu –, siltumapgādes un karstā ūdens sadales sistēmas renovāciju, bet ne siltumenerģijas ražošanas avotu uzstādīšanu, renovāciju vai rekonstrukciju.

Lai saņemtu atbalstu, daudzdzīvokļu mājas kopējai platībai vajag būt lielākai par 200 kvadrātmetriem, ēkai jābūt sadalītai dzīvokļu īpašumos, un vienam īpašniekam nevar piederēt vairāk kā ceturtdaļa no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita. Pirms pieteikuma iesniegšanas pēdējā gada laikā mājas kopējais parāds nedrīkst pārsniegt desmit procentu. Šo pašvaldības atbalstu var izmantot ne biežāk kā reizi piecos gados.

Ar noteikumu pilno versiju var iepazīties pašvaldības mājaslapā iecava.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

inspektors

Varbut tomer bija jasak ar siltumenergijas razosanas mezglu renovaciju? Kam ta vienkarsa renovacija? Siltummaterialu razotaju atbalstam?

pirms 6 gadiem, 2014.06.18 09:06

Kā tad

un pēc pirms tam jāpadomā par gaisa apmaiņu telpās (ventilāciju)

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 21:48

Vietējās ziņas