Iecavas pašvaldības deputāti ziedo humānajai palīdzībai Ukrainā 2

Iecavas novada domes deputāti ziedo privātos naudas līdzekļus humānās palīdzības sniegšanai Ukrainā, aicina to darīt arī iedzīvotājiem. Par to deputāti lēma 11. augustā domes sēdē.

Par šādu rīcību deputāti domāja ilgi. Pirmās diskusijas tika sāktas jau jūnija beigās finanšu komitejas sēdē.

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) ir vienojusies ar Latvijas Sarkano Krustu par sadarbību humānās palīdzības sniegšanā Čerņigovas apgabala kara hospitālim un ārstniecības iestādēm. Iesaistīties šajā humānajā palīdzībā tika aicinātas Latvijas pašvaldības.

Jūlijā Bauskas pašvaldība nolēma ziedot 2000 eiro, Vecumnieki – 500 eiro, Rundāles novada dome – 300 eiro.

Iecavas pašvaldība bija gatava ziedot 500 eiro, bet uztraucās, vai likumīgi to var darīt. LPS ir atsūtījusi vēstuli, pamatojot, uz kādiem likuma pantiem šāds ziedojums no pašvaldības budžeta ir pieļaujams, taču kaimiņu Ķekavas pašvaldība ir saņēmusi vēstuli no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), kas pamatota ar KNAB viedokli, ka pašvaldība nedrīkst ziedot savus finanšu līdzekļus un mantu.

Pašvaldības juriste Gita Kravala norāda: «Cik juristu, tik viedokļu! VARAM uzskata, ka ziedot nevar, bet nav piesaukuši starptautiskās palīdzības likumu.»

Deputāts Atis Avots piebilst, ka ķekavnieki vēstulē VARAM uzdevuši nekorektu jautājumu, prasot, vai var ziedot naudu Ukrainas pašvaldībai. Būtībā to ziedo Sarkanajam Krustam, un LPS deleģēta persona uzrauga naudas sadali.

Iecavas novada pašvaldība aptaujāja 127 iedzīvotājus par palīdzības sniegšanu Ukrainai, 69 procenti šādu lēmumu atbalstīja, tāpēc, lai nesaņemtu iebildumus no ministrijām un izpildītu iedzīvotāju gribu, aicinām cilvēkus ziedot, ierosina deputāts A. Avots.

Deputāts Arnis Grundmanis atminas, ka pašvaldība reiz ziedoja naudu katoļu baznīcas zvana iegādei, tad likumisku problēmu neesot bijis. «Sirds saka, ka obligāti jāziedo. Esmu gatavs ziedot augusta atalgojumu. Tomēr uztrauc likumiskā puse, ko piesauc VARAM. Varbūt Saimes juridiskajai komisijai jāprasa, kā pareizi rīkoties? Tomēr, ja KNAB piešķirtu soda naudu par ziedošanu, es nebūtu neapmierināts par savu lēmumu. Domāju, ka arī pārējās pašvaldības, kas simboliski palīdz, domā tāpat. Tas ir politisks lēmums, un es to atbalstu,» uzsver A. Grundmanis. 

Deputāts Juris Krievs apstiprina, ka gatavi ziedot ir visi, bet, lai viss būtu likumiski, ierosina to darīt ar saviem privātajiem finanšu līdzekļiem. Viņš aicina kolēģus rakstīt iesniegumu, lai sēdē nopelnīto naudu pārskaitītu Sarkanajam Krustam.

Novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis noliek uz galda 100 eiro un piebilst: «Es rādīšu priekšzīmi pārējiem.» Pašvaldība aicina cilvēkus, kas vēlas palīdzēt, sūtīt ziedojumus biedrībai «Latvijas Sarkanais Krusts».

Reģ. Nr. 40008002279,
a/s «Swedbank»,
bankas kods: HABALV22,
konts: LV28HABA0140J04577004,
mērķis: pašvaldību palīdzība Ukrainai.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Tas skan lepni

Novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis noliek uz galda 100 eiro un piebilst: «Es rādīšu priekšzīmi pārējiem.»

pirms 5 gadiem, 2015.08.15 21:49

Zigmārs Ancveirs

Ja cilvēks, kuram nepiemīt grēcīgais lepnums, vēlās kādam palīdzēt, viņš to nepublisko, izdara un miers. Tēla spodrināšanai tas viss nāk par labu tikai tad, ja pašvaldība ievēro labo praksi arī citos jautājumos. Interesanta aptauja - no 9201 iedzīvotājiem tika aptaujāti 127 (1,4%) cilvēki. Un šāds niecīgs procents ir pamats objektīvai vērtēšanai, tas patiešām parāda sabiedrības gribu? Palīdzēt var un vajag, tikai bez šitiem lētajiem PR gājieniem, kuros pa visām spraugām speras liekulība un lepnība. P.S. 100,01 euro pret pa daudzajiem gadiem sashēmoto - tāds nieks vien ir, Dievs to redz...

pirms 5 gadiem, 2015.08.29 07:37

Vietējās ziņas