Iecavas pašvaldības pārstāve: Ārtelpu mācību stundu organizēšanā pedagogiem jābūt ļoti radošiem 2

Lai organizētu ārtelpu mācību stundas, pedagogiem jābūt ļoti radošiem, ceturtdien Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā vebinārā par nodarbībām ārā atzina Iecavas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja.

Novadā āra nodarbības sāka plānot brīvlaika nedēļā, redzot, ka samazinās Covid-19 izplatība. Ieleja atzina, ka āra nodarbības prasa gan izglītības iestāžu, gan skolotāju darbu pārplānošanu, turklāt no pedagogiem šādas nodarbības prasa lielu laika ieguldījumu. Tāpat nepieciešams vecāku atbalsts. Vienlaikus secināts, ka abu Iecavas skolu apkārtne ir piemērota āra nodarbībām.

"Skolotājiem jābūt ļoti radošiem. Viņi var saplānot stundu, bet sāk līt lietus," norādīja Ieleja, piebilstot, ka ir jāparedz vairāki stundas norises varianti.

Tāpat secināts, ka āra nodarbības var būt kā viena no mācību metodēm un tā jāizmanto ar mēru.

Jānodrošina arī brīvprātības princips. Ieleja pauda, ka novadā āra stundu apmeklējums bijis 85%. Zināms, ka daži skolēni aizbraukuši uz Rīgu pie radiniekiem, kas var atbalstīt attālināto mācību laikā. Tāpat daži vecāki norādījuši, ka tirdzniecībā noteikto ierobežojumu dēļ bērniem nav pieejams sezonai atbilstošs apģērbs un apavi.

Skolēnu nogādāšana uz āra nodarbībām novadā nav radījusi problēmas, jo novads ir diezgan kompakts, atzina Ieleja.

Savukārt Aizputes vidusskolas direktore Gunta Vīdnere stāstīja, ka aicinājumam rīkot nodarbības ārpus skolas telpām atsaukušies ne tikai klašu audzinātāji un sporta skolotāji, bet arī vēstures, latviešu valodas, svešvalodu, fizikas un citu priekšmetu skolotāji. Piemēram, vēstures stunda aizvadīta par deportāciju tēmu pie piemiņas akmens represētajiem.

Aizputes vidusskolā pirms vairākiem gadiem ierīkotas divas āra klases, kas arī tiek izmantotas nodarbībām. Skolā nolemts, ka stundu pirms un stundu pēc nodarbībām ārā nenotiek tiešsaistes stundas. Tāpat āra mācību stundas tiek aizvadītas bez mācību grāmatām un darba burtnīcām.

Pie Pilsrundāles vidusskolas arī esot pietiekami plaša teritorija āra stundu aizvadīšanai, atzina izglītības iestādes direktore Antra Žukovska. Taču nodarbības tiks aizvadītas arī Mežotnes pilskalnā, un mācību stundu organizēšanā ir iesaistījusies arī pašvaldība.

Jau ziņots, ka šonedēļ formālās un neformālās izglītības nodarbības ārtelpās grupā līdz 20 personām var norisināties 45 epidemioloģiski drošās pašvaldībās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā aktuālākā informācija.

Mācības svaigā gaisā varēs rīkot Aglonas, Aizputes, Alojas, Alsungas, Apes, Auces, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Durbes, Iecavas, Ilūkstes, Inčukalna, Jaunjelgavas, Jaunpiebalgas, Jēkabpils, Kandavas, Kārsavas, Kocēnu, Krustpils, kā arī Ķeguma novados.

Epidemioloģiski drošam kritērijam par divu nedēļu Covid-19 saslimstības rādītājam līdz 250 atbilst arī Limbažu, Mazsalacas, Mērsraga, Nīcas, Pārgaujas, Pāvilostas, Pļaviņu, Priekuļu, Raunas, Ropažu, Rucavas, Rundāles, Rūjienas, Saulkrastu, Skrīberu, Skrundas, Strenču, Tērvetes, Vārkavas, Vecpiebalgas, Vecumnieku un Viesītes novads. Līdz ar to arī šajās pašvaldībās skolēni vienā grupā līdz 20 personām varēs mācīties svaigā gaisā.

Savukārt no pilsētām skolēni svaigā mācīties varēs Jēkabpilī un Valmierā.

LETA jau ziņoja, ka formālās un neformālās izglītības procesu epidemioloģiski drošākajās pašvaldībās var īstenot ārtelpās, ļaujot pulcēties grupās līdz 20 cilvēkiem.

Minētā atļauja būs spēkā divas nedēļas pašvaldībās, kur kumulatīvais saslimstības ar Covid-19 rādītājs nepārsniedz 250 gadījumus uz 100 000 cilvēku. Šādā veidā mācības klātienē varēs norisināties ārtelpās pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpes izglītojamajiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Mamma

Māžošanās. Vai nu notiek klātienē viss, vai viss attālināti. Šī ir tikai bērnu nepamatota "raustīšana".

pirms 23 dienām, 2021.03.26 12:11

Vietējās ziņas