Iecavas politiski represēto klubu turpinās vadīt Ēriks Grants

Trešdien, 29. janvārī, Iecavas kultūras namā notika ikgadējā Iecavas politiski represēto kluba biedru pārskata un vēlēšanu sapulce.

Par kluba valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Ēriks Grants. Šo klubu viņš vada nu jau gadus piecpadsmit, tāpēc ikdiena ar to ir nesaraujami saistīta.

Priekšsēdētājs stāsta, ka, 1991. gada maijā dibinot Iecavas politiski represēto klubu, tajā bijuši aptuveni 100 biedru, tagad palikuši vien 37, gandrīz pusei (47%) ir 80 un vairāk gadu. Viņš gan uzreiz piebilst, ka Iecavas novadā deklarēti 53 politiski represētie iedzīvotāji. Netiek šķirots, vai ir kluba biedrs vai nav, visi ir aicināti uz aktīvistu organizētajiem sarīkojumiem, vajadzības gadījumā tiek sniegta palīdzība. Lielu atbalstu sniedz Iecavas novada pašvaldība, kas nekad neatsaka, sniedz gan morālu, gan finansiālu, gan praktisku palīdzību, arī transports vienmēr tiek nodrošināts, uzsver Ē. Grants.

Pieci sapulces deleģēti kluba pārstāvji 15. februārī dosies uz ikgadējo Latvijas politiski represēto apvienības konferenci, kurā tiek diskutēts par aktuāliem nākotnes jautājumiem.

Beidzot pēc vismaz 10 gadu garām debatēm saņemts solījums – pie Okupācijas muzeja Rīgā gada beigās atklās piemiņas vietu (memoriālu) politiski represētajiem. Latvijas 100. jubilejā katrs politiski represētais saņēma dāvinājumu no valsts budžeta – 100 eiro. Sākot ar šo gadu, reizi divos gados būs iespēja izmantot rehabilitācijas piedāvājumu – 21 dienu uzlabot veselību sanatorijā, līdz šim šāda iespēja bija reizi trīs gados. Tās ir tikai dažas no Latvijas Politiski represēto apvienības virzītajām un īstenotajām iniciatīvām, ko min Ēriks Grants.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas