Iecavas šķeldu katlumāja gaida finansējumu 5

Pašvaldības kapitālsabiedrība SIA «Iecavas siltums» turpina darbu, lai nākotnē novadā varētu pāriet uz atjaunojamo kurināmo, uzstādot šķeldas katlu.

Jūlijā tika izsludināts iepirkums par šķeldas katlumājas projektēšanu un celtniecību. Tajā uzvarēja firmas SIA «Filter» un SIA «DGS». «Kad tiks noslēgti līgumi par konkrētajiem darbiem, tad visu pārējo varēs pateikt daudz precīzāk. Pašlaik norisinās aktīva finanšu līdzekļu piesaiste,» atklāja SIA «Iecavas siltums» jurists Andis Kaspars.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks teic, ka tagad ir jāgaida šī gada pašvaldības budžeta apstiprinājums. Pēc tā varēs runāt par konkrētām summām. Celtniecības darbi varētu tikt sākti vasaras vidū vai rudenī. Projekta kopējās izmaksas varētu sasniegt aptuveni 2,2 miljonus eiro, skaidro A. Mačeks.

Pašlaik siltumenerģija Iecavā tiek ražota divās katlumājās, kas atrodas Tirgus ielā 12 un Grāfa laukumā 5. Šķeldas katlumāja ciemā nepieciešama, lai samazinātu gāzes īpatsvaru siltumenerģijas ražošanā, veicinātu energoefektivitāti un vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē ar kopējo jaudu 3,0 MW. Ir doma gāzes katlu saglabāt rezervē un Iecavas centra siltumapgādes sistēmu savienot ar mikrorajona Dartija sistēmu, izbūvējot jaunu siltumtrasi.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Koļa

Kurš to projektu īstenos.Nejau tas vecais dzērājs. Knabim jāpieseko,lai miljoni vecam muitniekam nepielīp

pirms gada, 2019.02.06 11:31

Laucinieks

Kāda man,vienkāršam lauciniekam, jēga no šī 2,2 miljonu projekta? Tāpat kā nekādas jēgas no nejēdzīgā daudzmiljonu Iecavas uzrakšanas projekta.Nav visa dzīve dažās daudzstāvu Iecavas centra mājās,arī laukos dzīvo cilvēki un arī mēs gribam atdevi no pašvaldības miljoniem,kuros ar arī laukos dzīvojošo nodokļi.

pirms gada, 2019.02.06 17:57

Es

Tikai nebļauj!
Pašvaldībai tomēr primāri ir jādomā, lai labums ir maksimāli lielai sabiedrības daļai.

pirms gada, 2019.02.07 15:05

A tu

Parēķini cik dzīvo daudzdzivokļu mājās un ciķ laukos un privātmājās un cik samaksā nodokļos .. var dzìvot dzīvoklī un saņem sociālo palīdzību un vel gaidīt un visādus labumus saņemt

pirms gada, 2019.02.08 20:13

koļa

Viss jau labi, bet kurš piegādās šķeldu? Varu atgādināt, ka blakus Jelgavā ir Fortum, kurš nopērk visu šķeldu 50 km rādiusā. Siltums lētāks nebūs, neceriet.

pirms gada, 2019.02.13 09:18

Vietējās ziņas