Iecavas skolēni gūst panākumus konkursā 1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes «Plašā apvāršņa konkursa» uzvarētāju vidū četri Iecavas skolēni, portālu informē LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Konkursa finālā 25. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī piedalījās 62 skolēni – reģionālo pusfinālu laureāti. 25 skolēni ieguva uzvarētāja titulu. Viņu vidū Iecavas vidusskolas audzēkņi Artūrs Balodis (2. klase), Inita Putniņa (3. klase), Matīss Bolšteins (7. klase) un Elza Strazdiņa (8. klase). Konkursā skolēni pārstāvēja Iecavas bērnu bibliotēku, kā arī Iecavas vidusskolu.

Uzvarētājiem balva – iespēja augusta vidū piedalīties nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

Konkursa finālā skolēniem bija jāveic četri uzdevumi. Viņi stāstīja par savām iemīļotajām mūsdienu grāmatām, iztēlojoties par klausītājiem Raini un Aspaziju. Bērni pildīja tekstus par rakstnieku atziņām, biogrāfiskiem faktiem un dzejas tēliem.

Iecavas bērnu bibliotēkas vadītāja Ludmila Šteinberga «Bauskas Dzīvei» pauda prieku par skolēnu panākumiem: «Esam gandarīti, jo pirms tam cītīgi visi gatavojās: skolēni, vecāki, skolotāji. Daudz ar bērniem strādāja Iecavas vidusskolas pedagoģes Dace Greiža un Maruta Lasmane. Mūsu skolēnu panākums apstiprināja patiesību, ka ieguldīts darbs nes augļus.»

A. Balodis un M. Bolšteins izpelnījās žūrijas augstāko vērtējumu. Artūrs savu stāstījumu par Jura Zvirgzdiņa darbu «Ahoi, plūdi Daugavā!» bija īpaši gatavojis. Puika bija tērpies kuģa kapteiņa tērpā, savā stāstījumā viņš ievija gan jauno bibliotēkas ēku, gan prezidentu. «Mani sajūsmināja šī zēna vīrišķīgais skatījums uz literatūru,» tā A. Baloža sniegumu novērtēja žūrijas locekle Inese Zandere.
Priecīgi par panākumiem ir paši audzēkņi. Visi viņi gatavi augustā nedēļu vadīt literārajā nometnē Jūrmalā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas