Iecavas skolēnus uzaicina uz konkursa finālu Rīgā

Pieci Iecavas vidusskolas audzēkņi pirmdien, 25. maijā, dosies uz Nacionālo teātri (NT) Rīgā, kur notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes rīkotā «Plašā apvāršņa konkursa» fināls. Tā informē LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

No vairāk nekā 6500 dalībniekiem konkursa 62 finālistu vidū ir pieci Iecavas vidusskolas audzēkņi, kas pārstāv gan skolu, gan novada Bērnu bibliotēku. Konkursam Rīgā gatavojas Artūrs Balodis no 2. klases, Henrijs Pļaviņš un Inita Putniņa no 3. klases, Matīss Bolšteins no 7. un Elza Strazdiņa no 8. klases.

Iecavas novada Bērnu bibliotēkas bibliotekāre Zoja Stūrmane «Bauskas Dzīvei» pauda prieku par skolēnu panākumiem, kā arī atklāja, cik ļoti nopietni rit gatavošanās finālam: «Strādājam cītīgi. Pie mums ierodas bērnu vecāki, gatavojam prezentācijas, stāstījumus. Ir pat sagatavots neliels uzvedums, ar kuru ceram pārsteigt žūriju un pārējos konkursa dalībniekus. Kopā ar vecākiem mācāmies, kā saistošāk pastāstīt par grāmatām, kuras skolēniem jāiesaka izlasīt Aspazijai un Rainim, piemēram, A. Balodis dižgarus pārliecinās par savu mīļāko izdevumu – Jura Zvirgzdiņa darbu «Ahoi, plūdi Daugavā!».»

Ir zināms, ka konkursa finālā skolēniem būs jāveic četri uzdevumi. Dalībnieki stāstīs par savām iemīļotajām mūsdienu grāmatām, iztēlojoties par klausītājiem Raini un Aspaziju. Rakstiskos testos starp dažādu dzejnieku darbiem viņiem jāatpazīst Aspazijas un Raiņa citāti.

Skolēniem vajadzēs pamatot Aspazijas un Raiņa domu aktualitāti mūsdienās, rast saistību starp literātu autobiogrāfiskajiem izteikumiem un viņu dzejas tēliem. Ar skolu audzēkņiem tiksies Jaunā Rīgas teātra izrādes «Aspazija. Personīgi» galvenās lomas atveidotāja Baiba Broka un Nacionālā teātra izrādes «Raiņa sapņi» aktieris Ivars Puga, komponists Jēkabs Nīmanis, dzejniece Māra Zālīte.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas