Iecavas tirgus oficiāli pārgājis namu pārvaldes paspārnē 6

 Noslēdzot Iecavas novada pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas procesu apvienošanas ceļā, 16. augustā no Komercreģistra izslēgta sabiedrība ar ierobežotu atbildību «Iecavas tirgus». Turpmāk novadā ar šo funkciju nodarbosies SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS), portālu informēja pašvaldībā.

Iecavas tirgus kā patstāvīgs uzņēmums savu saimniecisko darbību Iecavas novadā uzsāka  1994. gada 6. jūnijā.  Gadu gaitā mainījies uzņēmuma juridiskais statuss. Pēdējo gadu pārskati apliecināja, ka uzņēmums strādā ar zaudējumiem. Kapitālsabiedrības slēguma finanšu pārskatu nācies apstiprināt ar 3003 eiro zaudējumiem.

Pašvaldība, 2018. gada novembrī uzsākot reorganizācijas procesu, secināja, ka tirgus kā atsevišķas komercsabiedrības pastāvēšana Iecavas novadā nav lietderīga un pašvaldībai kā īpašniekam tā ir finansiāli neizdevīga; tirgus darbība varētu būt kā atsevišķs darbības veids DzKS sastāvā vai arī pašvaldībai būtu jāpārdomā ielu tirdzniecības modelis, jo pieprasījums pēc tirgus svētdienās Iecavas novadā joprojām ir, lai gan iedzīvotāju iepirkšanās paradumi 25 gadu laikā ir krietni mainījušies, tirgošanās līderu lomu pārņemot lielveikaliem.

Lai optimizētu pašvaldības kapitālsabiedrību darbību, kas sekmētu pašvaldības finanšu līdzekļu ekonomiju un perspektīvā veicinātu pašvaldības sniegto pakalpojumu kvalitātes pilnveidošanu, attīstību un pieejamību, ko nodrošinātu vienota pašvaldības kapitālsabiedrība, 2018. gada 27.  novembrī Iecavas novada dome pieņēma lēmumu reorganizēt SIA «Iecavas tirgus» un SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība».

Turpmāk jautājumos, kas saistīti ar Iecavas tirgu, vietvara lūdz vērsties DzKS ēkā Edvarta Virzas ielā 21a, Iecavā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

prātnieks

Tirgus ir katra sevis cienošas apdzīvotas vietas prestīža lieta pat neskatoties uz izmaksām...

pirms gada, 2019.08.18 20:36

Ienacejs

Ar so ceru ka sis autoostas laukums, tirgus un ta otrs gals tiks par samerigiem lidzekliem izbeidots par sakartotu musdienigu vietu un vidi, kur piem uz zsvetkiem iedekt svetku egli (nevis a7mala) un atrast veidu ka atbalstit privatos kas vismaz nedelu pirms un nedelu pec svetkiem butu tur gatavi patirgoties un tadit svetku sajutu sr smarzu, noskanju un muziku. Pirktspeja iecava sadam labi formetam pasakumam 1-2 ned periodam butu pietiekama

pirms gada, 2019.08.18 22:51

Linda.

Iecavas tirgus laukums jau gadiem grimst un pūst bez mērķa un konkrēta plāna. Augstākais, uz ko ir spējīga vietvara, ir veco, sapuvušo būdu nojaukšana un rupju šķembu uzgāšana otrpus autoostai, kur klumburējot uz autoostu var kājas izlauzt. Piekrītu, ka tirgus ar sakārtotu centru ir katra novada "seja" un goda jautājums. Jau gadiem ceru, ka drīz šeit būs skaista, bruģēta promenādīte ar jaukiem maziem koka tirdzniecības paviljoniņiem, atpūtas soliņiem, laternām, kur nav kauns atvest viesus un prieks pašiem būt un svētkus svinēt.

pirms gada, 2019.08.20 07:39

Iecavā dzīvoju, visu zinu

Šķembotā teritorija aiz autoostas ir privātīpašums, kur pašvaldībai nav nekāda sakara. Ja negribi iet pa akmeņiem, ej pa otru pusi, kur normāli var iziet. Labāk bija, ka viss bija lielās peļķēs?

pirms gada, 2019.08.20 09:59

Nu

Kā nav sakara? Sanāk ka privātīpašums pašā centrā, bet iela drīkst slīkt dubļos vai labākā scenārijā nošķembota? Neredzu par ko te priecāties. Nav jau runa par akmeņiem, bet kopiespaidu.

pirms gada, 2019.08.20 19:55

Atbildu

Dubļu tur jau labu laiku nav. Nezinu, es tur eju pa maliņu, kur ir normāls ceļš. Protams, cilvēkam jau ir grūti divus metrus lielu līkumu izmest. Jāiet pa taisno un jāsūdzas, ka akmeņi sabērti vai zālājs iesēts ne tur, kur viņam vajag.

pirms gada, 2019.08.21 08:37

Vietējās ziņas