Iecavas un Bauskas novada skolēni – aktīvi makulatūras vācēji

Šajā mācību gadā «Zaļās jostas» rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā «Tīrai Latvijai!», piedaloties 92 720 bērniem un jauniešiem no 388 izglītības iestādēm, savāktas un otrreizējai pārstrādei nogādātas 939,544 tonnas makulatūras. Visčaklākie makulatūras vācēji bijuši Jelgavas pilsētā un novadā, otrajā vietā atstājot Iecavas, bet trešajā vietā Bauskas novada skolēnus.

«Zaļās jostas» projektu vadītāja Kristīne Mamontova informēja, ka šogad makulatūras vākšanas konkursam «Tīrai Latvijai!» pieteikušās 74 izglītības iestādes no Zemgales, apvienojot 14 785 bērnu un jauniešu pūles tīrākas vides veidošanā. Zemgales mācību iestādes pārstrādei nogādāja 174,070 tonnas makulatūras jeb aptuveni 21 procentu no visiem konkursa gaitā savāktajiem nevajadzīgajiem papīriem Latvijā. Bērnu savāktā makulatūra pārtapusi jaunā papīrā un citos celulozes šķiedras materiālos, piemēram, olu bretēs, kartonā, ekovatē vai celulozes šķiedras granulās.

Visvairāk makulatūras Zemgales reģionā savākušas Jelgavas pilsētas un novada mācību iestādes. Piedaloties pilsētas un novada 18 izglītības iestādēm, jelgavniekiem izdevies savākt un pārstrādei nodot 48,440 tonnas makulatūras.

Iecavas novada mācību iestādes pārstrādei savāca 17,66 tonnas makulatūras. Viscentīgākie makulatūras vākšanā bijuši Iecavas internātpamatskolas skolēni, kuri pārstrādei savākuši 6,9 tonnas makulatūras, tikai nedaudz apdzenot Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestādi "Dartija", kuras audzēkņi šoreiz savākuši 6,7 tonnas makulatūras.

No Bauskas pilsētas un novada pārstrādei izvestas 16,125 tonnas makulatūras no 11 mācību iestādēm. Uzvaras pamatskola savākusi 3,3 tonnas makulatūras, bet Bauskas pilsētas pamatskola kopā savāca 3,070 tonnas makulatūras.

Visvairāk dalībnieku no Zemgales reģiona makulatūras vākšanā iesaistījās no Jelgavas pilsētas un novada (5066 personas), Bauskas pilsētas un novada (2746 personas) un Ozolnieku novada (1258 personas).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas