Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas un Rundāles ēku pārbaudes būs Bauskas būvvaldes ziņā

Saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem, par Ekonomikas ministrijas (EM) rosinātajām sabiedrisko ēku pārbaudēm Iecavas un Rundāles novadā būs atbildīga Bauskas būvvalde.

Pārbaudes rosinātas pēc lielveikala «Maxima» jumta sabrukšanas Zolitūdē Rīgā, kur gāja bojā vairāk nekā 50 cilvēku un gandrīz 40 guva dažādus ievainojumus. EM iesaka pārbaudīt veikalu un sabiedriskās ēkas, īpaši tās, kas celtas pēc neatkarības atjaunošanas.

Iecavas domes administrācija vēl nav atbildējusi uz «Bauskas Dzīves» piektdien uzdoto jautājumu par pārbaudēm sabiedriskajās ēkās. Tomēr opozīcijas deputāts Atis Avots (LSDSP) paskaidroja, ka līgums par būvniecības uzraudzību Iecavas pašvaldībai noslēgts ar Bauskas būvvaldi, tātad tas būs šīs iestādes pārziņā.

A. Avots piebilst, ka pēc Zolitūdes ēkas pieredzes Valsts darba inspekcijai būtu jāpārbauda arī drošības noteikumu ievērošana lielveikalos un citās vietās, kur pulcējas daudz ļaužu. «Tā kā iedarbojusies drošības signalizācija veikalā tika ignorēta jau vairākas stundas pirms katastrofas, rodas jautājums par apsardzes un veikala vadības profesionālo atbildību,» pamatoja A. Avots.

Arī Rundāles novada priekšsēdētājs Aivars Okmanis atbildēja, ka novadā būvuzraudzības funkciju veic Bauskas novada Būvvalde. «To, kurās ēkās un kad notiks pārbaudes, jāplāno būvvaldei, protams, efektīvāk būtu, ja tās būtu negaidītas pārbaudes,» sacīja novada mērs.

Pašlaik vienīgā ēka Rundāles novada teritorijā, kurā būvniecības darbu pasūtītāja ir pašvaldība un kurā notiek saimnieciskā darbība, ir Svitenes pagasta bērnudārzs, informēja A. Okmanis. Bijušajā pagasta pārvaldes ēkā notiek vienkāršota renovācija. Uzmanība būtu jāpievērš tādām sabiedriskajām ēkām, kurās notiek ievērojama rekonstrukcija, uzskata vadītājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas