Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas un Rundāles novads pretendēs uz «Eiropas gada pašvaldības» titulu 2

Noslēgusies pašvaldību pieteikšanās konkursam «Eiropas gada pašvaldība 2013». Kopā konkursa pirmajai kārtai ir pieteikušās 30 pašvaldības, tostarp arī Rundāles un Iecavas novada pašvaldība, portālu informēja Latvijas Pašvaldību savienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ilze Mutjanko.
Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, šogad pašvaldību aktivitāte ir augusi, atzīst I. Mutjanko. Zemgales plānošanas reģionā uz pirmo kārtu pieteicies Ozolnieku novads, Jēkabpils novads, Jēkabpils pilsēta, Iecavas novads, Rundāles novads, Dobeles novads, Auces novads, Jelgavas novads un Jelgavas pilsēta. Kurzemes plānošanas reģionā ir pieteicies Rucavas novads, Liepājas pilsēta un Talsu novads, savukārt Vidzemes plānošanas reģionā pieteikumi iesniegti no Amatas novada, Valmieras pilsētas, Alūksnes novada un Mazsalacas novada. Rīgas plānošanas reģionā pirmajā kārtā sacentīsies Limbažu novads, Jaunpils novads, Ogres novads, Siguldas novads, Ķekavas novads, Stopiņu novads, Kandavas novads, Jūrmalas pilsēta un Ikšķiles novads, bet Latgales plānošanas reģionā pieteikumi saņemti no Preiļu novada, Dagdas novada, Rugāju novada, Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada.  Pirmā kārta tiek organizēta sadarbībā ar plānošanas reģioniem. Katrā plānošanas reģionā ir izveidota vērtēšanas komisija, kas līdz augusta vidum vērtēs pašvaldības pēc iesniegtajām pieteikuma anketām un citiem kritērijiem. Trīs labākās pašvaldības no katra plānošanas reģiona tiks izvirzītas otrajai kārtai valsts mēroga konkursā. 15 pašvaldības sacentīsies otrajā kārtā, līdz 18. oktobrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks sumināti visi konkursanti. Konkursā šogad noteiks gan Eiropas gada pašvaldības, gan laureātus četrās nominācijās - «Pašvaldība kultūrai», «Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai», «Pašvaldība veselībai» un «Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai». Šī gada konkurss sasaistīts ar Eiropas pilsoņa tēmu. Konkursu rīko Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Iecavas patriots

Kas tad tur ko konkursus rīkot ? Tāpat viss skaidrs, eiropas gada pašvaldība viennozīmīgi ir IECAVA

pirms 7 gadiem, 2013.07.03 19:09

Ese

Rundāle gada pašvaldība? Zirgam jāsmejas. Paskatās cik tas nabaga pagasts ir nolaists, lauka vidū piecas sapelējušas 3stāvenes pie kuram pat nav asfaltēta piemājas laukuma, nu un Rundāles pils visā krāšņumā kur vārdiem nav vietas. Kā krieviski saka gorod kontrastov.

pirms 7 gadiem, 2013.07.04 13:16

Vietējās ziņas