Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas vidusskolnieks iepazīstas ar ķīmiķa analītiķa profesiju

Šonedēļ ar ķīmiķa analītiķa profesiju farmācijas uzņēmumā «Grindeks» iepazinās Iecavas vidusskolas 10. klases skolnieks Artūrs Bogdanovičs.

Jaunietis firmas kvalitātes kontroles laboratorijā pavadīja trešdienu, 19. februāri, «Bauskas Dzīvi» informēja «Grindeks» komunikācijas vadītāja Laila Kļaviņa. Vidusskolēni uz uzņēmumu tiek aicināti ik gadu projekta «Profesiju dienas skolēniem» laikā.

Savā pieteikuma vēstulē Artūrs Bogdanovičs apliecina interesi par ķīmijas zinātni un raksta, ka labprāt apmeklē dažādas papildnodarbības ķīmijā un praktiskos darbus laboratorijā. Savu nākotni Artūrs vēlas saistīt ar ķīmiju vai kādu tās novirzienu, tāpēc uzskata, ka dalība šajā projektā ir lieliska iespēja tuvāk iepazīties ar uzņēmumu, kas piedāvā plašu amatu spektru ķīmijas zināšanu pielietošanai. Puisis izvēlējies tuvāk iepazīt ķīmiķa analītiķa profesiju, jo tā ietver lietas, ko viņam visvairāk patīk darīt, proti, gatavot un analizēt dažādas ķīmiskās vielas un šķīdumus.

Analizējot uzņēmumā gūtos iespaidus, Artūrs vērtē, ka dienu pavadījis ļoti interesanti un paguvis lieliski iejusties jauno «Grindeks» ķīmiķu kolektīvā: «Redzēju dažādus kvalitātes kontroles posmus un dažādas laboratorijas, praktiski iepazinu vairākas analīzes metodes, pats varēju dokumentēt procesu. Sapratu, cik liela nozīme zāļu ražošanā ir kvalitātes un drošuma kontrolei. Domāju, ka savu nākotni tiešām varētu saistīt ar ķīmiķa profesiju.»

Jaunieša galvenais gids bija «Grindeks» Kvalitātes kontroles laboratorijas ķīmiķis analītiķis Valters Bogorads. Viņš stāsta, ka kopā ar Artūru izpildīti visi ražotnes oriģinālprodukta «Mildronāts» kapsulu analīzes posmi. «Rezultāti reāli tika izmantoti tālākajam darbam,» uzsver V. Bogorads, «Artūram bija daudz konkrētu jautājumu, viņš par visu interesējās – kāpēc jādara tieši tā, kā jādara, kāda nozīme ir katram dokumentam, kas jāaizpilda analīzes procesā, jautāja manu viedokli, kurā universitātē labāk studēt. Puisim ir acīmredzams ķīmiķa talants, varu tikai novēlēt veiksmi tālākajā izglītības ceļā un īstās profesijas izvēlē.»

Jau vēstīts, ka «Grindeks» laboratoriju februārī apmeklēja arī Bauskas 2. vidusskolas 11. klases audzēkne Ance Žubēre. «Profesiju dienas skolēniem» farmācijas ražotnē «Grindeks» rīko piekto gadu, un jauniešu interese par ķīmiju un farmāciju pieaug, uzsver L. Kļaviņa. Šogad bija pieteikušies 111 vidusskolēni no 28 Latvijas pilsētām un novadiem. Uzņēmums no 5. februāra līdz 5. martam aicinājis projektā piedalīties 40 jauniešus. Viņi iepazina desmit farmācijas nozares profesijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas