Iecavas z/s «Upmaļi» iegulda 500 000 eiro dārzeņu apstrādes ceha un noliktavas izveidē 5

Iecavas novada zemnieku saimniecība «Upmaļi», piesaistot «Swedbank» aizdevumu, ieguldījusi 500 000 eiro dārzeņu apstrādes ceha un noliktavas izveidē, portālu informēja «Swedbank» pārstāvis Jānis Krops.

Z/s «Upmaļi» dibināta 1992.gadā un kā ģimenes uzņēmums attīstījies svaigo dārzeņu audzēšanas un tirdzniecības segmentā. Sākot savu saimniecisko darbību ar pāris siltumnīcām, saimniecība spējusi izaugt līdz modernam uzņēmumam, kurā ne tikai paplašināts saražotās produkcijas sortiments, bet arī palielinātas ražošanas apmērs. Saimniecība audzē svaigos dārzeņus 100 hektāru platībā.

«Swedbank» uzņēmumu pārvaldes vadītājs Latvijā Lauris Mencis uzsvēra, ka Iecavas saimniecība «Upmaļi» pierāda, ka Latvijas laukos ir liels biznesa potenciāls. Šī saimniecība ilgus gadus ir saimniekojusi un attīstījusies tikai paļaujoties uz sevis nopelnīto. Tagad, spītējot Covid-19 radītajai nenoteiktībai, «Upmaļi» ir gatavi spert nākamo soli un ne tikai izmantot dažādu fondu līdzfinansējumu, bet arī piesaistīt banku kapitālu, lai straujāk investētu attīstībā. «Šī saimniecība ir pierādījums tam, ka mazais un vidējais bizness ir ekonomikas mugurkauls,» uzsvēra L. Mencis.

«Upmaļi» audzē kartupeļus, burkānus, sīpollokus un dilles. Lielākoties izaudzētā produkcija tiek realizēta vietējā tirgū - vietējos tirdziņos un arī lielākajos Latvijas lielveikalos. Tāpat daļa izaudzētā tiek eksportēta uz tuvākajām kaimiņvalstīm. Zemnieku saimniecības vadītājs Vadims Dernovojs stāsta, ka saimniecības viens no mērķiem vienmēr ir bijis varēt izaudzēt vietēju pārtiku vietējam tirgum. Turklāt līdz ar lielāku pieprasījumu pēc tieši mazgāto un jau mizoto dārzeņu sortimenta, saimniecības lēmums ieguldīt tālākā attīstībā labvēlīgi atsauksies arī uz vietējo darba tirgu. Augot pieprasījumam pēc dārzeņiem, vietējiem iedzīvotājiem palielinās darba iespējas vietējās saimniecībās.

Sadarbībā ar «Swedbank» iegūtais finansējums izmantots jaunas dārzeņu noliktavas un apstrādes ceha iekārtošanā. Investīcijas ļaus attīstīt dārzeņu pirmapstrādes procesu, kas ievērojami palielina produkcijas apjomu un kvalitāti. Nākamais investīciju projektu mērķis ir uzbūvēt jaunu saimniecības bloku un iegādāties modernāku dārzeņu fasēšanas līniju kā arī atjaunot bunkurus dārzeņu uzglabāšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Letiņš

Lai veicās visu cieņu tiem ,kas paši cīnījušies !!!

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.29 17:19

Leonids rums

Es zinu ka Vadimam vis izdosies un velu visu to labako veiksmi!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.02 17:59

Māris

Bravo! Srādīgs, godīgs, gudrs. Izcila ģimene.Tā turpināt!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.02 21:39

Līga

Visu cienu Vadimam.Un turpināt ar tādupašu sparu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.03 19:29

Vietējās ziņas