Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavniece būs brīvprātīgā Soču olimpiādē

Latvijas Universitātes (LU) fonda šī mācību gada stipendiāte Katrina Mertsa no Iecavas būs brīvprātīgā XXII ziemas olimpiskajās spēlēs, kas no 7. līdz 23. februārim notiks Krievijas pilsētā Sočos.

Pieteikumu Soču Olimpisko spēļu brīvprātīgās darbam Katrina Mertsa aizpildījusi jau 2012. gada sākumā, stāsta LU fonda pārstāve Laine Dobulāne. Viņa labi aizvadījusi valodas pārbaudes un psiholoģiskos testus, kā arī interviju.

Pērnajā rudenī līdz ar stipendijas līguma parakstīšanu ar LU fondu Katrina uzzināja, ka ir viena no 25 000 brīvprātīgo, kas izturējuši atlasi. Kopumā XXII ziemas olimpisko spēļu organizatori saņēmuši 180 000 brīvprātīgo pieteikumus.

Katrina Mertsa ir viena no jaunākajām brīvprātīgajām, kas pārstāvēs Latviju Sočos. Viņa studē LU Ķīmijas fakultātes 1. kursā. Viņa absolvējusi Iecavas vidusskolu un vienmēr bijusi aktīva. «Vidusskolas laikā piedalījos debatēs, Eiropas Jauniešu parlamentā, starptautiskā mūzikas projektā, konferencēs, absolvēju Mūzikas skolu un spēlēju ansamblī, pašlaik dziedu korī, ar kuru devos arī uz Dziesmu svētkiem, biju žurnāliste skolas avīzē, piedalījos daudzās olimpiādēs un konkursos. Nekad nevaru nosēdēt mierīgi, jo gribu piepildīt savu dzīvi ar daudziem notikumiem,» saka jauniete.

Katrina strādās kalnu ciematā, kur dzīvos sportisti. Viņa darbosies apkalpošanas komandā, kontrolējot skatītāju plūsmu, pārbaudot biļetes, palīdzot akreditācijas jautājumos, informējot un sniedzot jebkādu palīdzību dalībniekiem un apmeklētājiem.

Katrina ir laimīga, ka viņai radusies iespēja būt olimpiādes dalībniecei: «Pati jau ilgu laiku gaidu šo pasākumu, jo tas nenotiek bieži un iespēja tikt uz to ir ļoti maza. Uz Sočiem lidoju jau 21. janvārī, nākamajā dienā saņemu akreditāciju un uniformu, kas visiem brīvprātīgajiem paliks dāvanā. Man būs jāstrādā no 24. janvāra līdz 27. februārim deviņas stundas dienā ar vienu brīvdienu nedēļā, bet atpakaļ lidoju 1. martā.» Paralēli saspringtajam darba grafikam Katrīna kopā ar citiem brīvprātīgajiem no Latvijas cer popularizēt un parādīt latvisko kultūru.

Transportu norises vietā, iztiku un dzīvošanu apmaksā olimpiādes rīkotāji, savukārt ceļa izdevumus līdz Sočiem sedz Iecavas novada pašvaldība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas