Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavnieces ar čaklām rokām piedalās «Sirds siltuma darbnīcā»

Cepurītes, kas der lellītei, zeķītes, ko adītāja var uzvilkt uz īkšķa, vilnas «siltumkabatas» – tās ir lietas, ko februārī sāk darināt Iecavas rokdarbnieces, lai piedalītos «Sirds siltuma darbnīcas» kustībā. Tikties ar Iecavas seniorēm – pašvaldības sociālā dienesta dienas centrā organizētās interešu grupas dalībniecēm – piektdien, 7. februārī, no Valmieras bija atbraukusi darbnīcas veidotāja Linda Vītoliņa ar domubiedri.

Iecavā Vidzemes rokdarbnieces viesojās rīta pusē, bet pēcpusdienā tikās ar cilvēkiem Jelgavā. «Mūsu aktīvie seniori vēlējās, lai darbnīcas veidotājas pastāsta, ar ko nodarbojas,» «Bauskas Dzīvei» iniciatīvu skaidro sociālā dienesta speciāliste Dace Ludiņa, «radusies doma, ka Iecavā esam čaklas rokdarbnieces un varētu piedalīties.»

«Sirds siltuma darbnīcas» dalībnieces Latvijā un citās valstīs darina rokdarbus priekšlaikus dzimušiem bērniņiem, kam vajadzīgs īpaši maza izmēra apģērbs. Inkubatoros lieti noder vilnas sedziņas un «siltumkabata», kas apņem mazuli. Jau vēstīts, ka Linda Vītoliņa pērn par «Sirds siltuma darbnīcas» izveidi saņēma «Latvijas lepnuma» balvu. Ideja radusi plašu atsaucību gan mūsu valstī, gan ārzemēs.
Darbnīcu atbalsta daudz brīvprātīgo uzņēmēju, kas ziedo dziju adījumiem. Iecavas rokdarbnieces bija sanākušas kuplā pulkā – 15 dāmas, vēsta D. Ludiņa. Viņas saņēmušas speciālo dziju. No viena kamola var uzadīt vienu komplektu vienam bērnam. Iecavnieces ir ļoti apņēmīgas līdz februāra beigām izveidot pirmo sūtījumu uz Valmieru.

Linda no Iecavas līdzi aizveda jau gatavus adījumus, ko uz tikšanos bija paņēmušas divas māmiņas no Bauskas novada Codes pagasta, stāsta sociālā dienesta pārstāve. Iecavas rokdarbnieču pirmo veikumu uz Valmieru plānots sūtīt pa pastu februāra beigās. Grupas pārstāves būs priecīgas, ja kāds kasti ar adījumiem varētu uz Vidzemes pilsētu nogādāt pa ceļam, dodoties darba vai privātā braucienā, teic D. Ludiņa. Sazināties ar sociālo dienestu var pa pašvaldības mājaslapā iecava.lv norādītajiem telefoniem. Vairāk informācijas par «Sirds siltuma darbnīcā», kā arī ziņas par aktivitātēm un iespējām piedalīties – kustības vietnē draugiem.lv/sirdssiltumadarbnica.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas