Iecavnieces dalās pieredzē par zāļu tējām 1

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā ceturtdienas, 26. februāra, pēcpusdiena Lasītāju kluba dalībniecēm pagāja veselīgā sarunā par zāļu tējām. Savu pieredzi atklāja novada dārzniece Sarmīte Avota, aprakstot zāļu tējām derīgo augu audzēšanu dārzā un kastē uz balkona.

«Viss, ko pašas izaudzējam, salasām, sažāvējam un sagatavojam, ir ar labu enerģiju,» pārliecināta dārzkope, «turklāt ārstniecības augi ir dekoratīvi, un selekcionāri nesnauž – var iegādāties arvien jaunas populārāko zāļu tēju augu šķirnes. Piemēram, piparmētras nopērkamas ar melisas, citronu, pat šokolādes aromātu.»

Sarmīte un Lasītāju kluba dalībnieces apmainījās ar pieredzi zāļu tēju maisījumu gatavošanā. Bibliotēkas vadītāja Anda Rācenāja stāsta, ka apspriedušas imunitātes stiprināšanu, veselīga uztura un dzīvesveida paņēmienus.

«Katram ir sava tīkamākā zāļu tēja, tās izvēlē svarīgi paļauties uz paša izjūtām,» iesaka dārzniece. Atklājās, ka čaklās lasītājas visvairāk dzer piparmētru, kumelīšu un pelašķu tēju, bet daža izmanto tādu īpašu dabas velti kā plūškoka augļu tēju.

Bibliotēkas darbinieces cienāja sarunas dalībnieces ar Sarmītes sagatavoto piparmētru tēju un īpašu gardumu – priežu čiekuru sīrupu. «To vāra no jauniem čiekuriņiem, kas jāsavāc līdz Jāņiem,» stāsta S.  Avota, «bet pašlaik var vākt priežu pumpurus, no kuriem gatavo vērtīgu tēju.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Puķe

Bezmiegs 63 gadu vecumā.
Kādas zāļu tējas iesaka gan Sarmīte, gan Anda?

pirms 5 gadiem, 2015.02.27 14:53

Vietējās ziņas