Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavnieces gleznu dāvina Pasvales muzejam

Iecavas amatiermākslinieku darbu izstāde, kas tapa par godu ciema 525 gadu jubilejai un bija izstādīta novadā, otrdien, 17. oktobrī, atklāta Pasvales bibliotēkas izstāžu zālē Lietuvā.

Gleznas uz Pasvali veda mākslinieku grupa, kas gleznotprasmi papildina biedrības «RaDam» rīkotajās nodarbībās, ko atbalsta Iecavas novada pašvaldība. Kā uzsver biedrības dalībnieces Ginta Zaumane un Gita Kravala, atklājot izstādi Pasvales bibliotēkā, piepildīts sapnis –Iecavas vārds Lietuvas sadraudzības pašvaldībā nozīmēs arī radošumu gleznās.

Iecere izstādīt iecavnieku darbus Pasvalē īstenota, pateicoties Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītājas Andas Rācenājas un Pasvales bibliotēkas direktores Dangoles Abazoriuvienes sadarbībai. «Novadiem ir līdzīga vēsture – Pasvale šogad svinēja 520. gadskārtu, un sadraudzība kultūras jomā stiprina starpvalstu saites,» pauž biedrības dalībnieces, «mūsu amatiermāksliniekus pārsteidza bibliotēkas plašās telpas un lieliskais rajona muzejs, kā arī pilsētas daļa, kuru mums laipni izrādīja muzeja darbiniece un tulce Bronislava Lapinskaite.»

Uz Pasvali devās arī Lidija Kudapa, viena no pieredzējušākajām Iecavas novada amatiergleznotājām. «Uz Lietuvu vedu ne tikai Iecavas 525. gadadienai veltītajā izstādē iekļauto gleznu, bet arī darbu «Sarkanā skola». Manu gleznu «Iecavas akmeņi» uzdāvinājām Pasvales muzeja pārstāvei, jo viņa mūs ļoti laipni uzņēma,» «Bauskas Dzīvei» stāsta Lidija.
Viņu pārsteigušas kultūras iestādes Lietuvas rajona centrā. «Bibliotēka ir reizes desmit lielāka par mūsējo, lieliska izstāžu zāle, muzejs ļoti skaists un plašs. Eksponātu Iecavas novada biedrības «Arhīvs» krājumos ir tikpat, cik Pasvalē, tikai tos nav, kur izlikt,» iespaidus apraksta iecavniece.

Pasvalē satiktie ļaudis bijuši ļoti pārsteigti par Iecavas gleznotāju veikumu, jo viņiem līdzīgu nodarbību pieaugušajiem nav, lai gan vairāki atzinuši – labprāt izmēģinātu roku. «Prātojām, ka varētu rīkot tikšanos un kopīgi gleznot uz robežas,» smaidot teic Lidija.

Biedrības pārstāves piebilst – mājupceļā, pozitīvu emociju pildīti, amatieru mākslinieki saskatīja jaunas iespējas, ja paplašinātos Iecavas bibliotēkas telpas. «Gribētos pārņemt dažas ar kultūras dzīvi saistītas tradīcijas, bet novadpētniecībai un vēsturei neapšaubāmi vajadzētu atvēlēt tikpat daudz, cik redzējām Pasvalē, – muzejs tur iekārtots bijušajā kinoteātrī. Savukārt Pasvales ļaudis aicinājām ciemos pie otām un krāsām,» pauž G. Zaumane.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas