Iecavnieka Linarda Jaunzema vienība Pērnavas «Pärnu Sadam» – līgas līderos

Valdības pasludinātais ārkārtas stāvokļa pagarinājums līdz 6. aprīlim, kā izskatās, ir pielicis punktu visām cerībām, ka Latvijā notiks kāds no amatieru līmeņa čempionātiem.

Toties Latvijas un Igaunijas basketbola līgas čempionāts rit pilnā sparā – tiesa, komandas spēles aizvada tikai savās valstīs.

Igaunijā ļoti pārliecinošā vadībā ir izvirzījusies iecavnieka Linarda Jaunzema vienība Pērnavas «Pärnu Sadam». Tiesa, tas nenozīmē, ka komanda sezonu tā arī pabeigs – pašlaik vienībai ir 17 uzvaras un trīs zaudējumi, bet otrajā vietā atrodas Tallinas «BC Calev/Cramo», kam ir desmit uzvaras un divi zaudējumi un vēl astoņas spēles priekšā. Tiesa, Tallinas klubam savas uzvaras vēl ir jāsavāc.

Pēdējos divos mačos komanda uzvarēja līgas pastarīšus. 27. janvārī savās mājās pieveikts «Tartu Ülikool Maks & Moorits» ar 87:65. L. Jaunzemam 12 punkti un trīs atlēcošās bumbas. 31. janvārī Tallinā viesos pārspēta vienība «Tallinna Kalev/TLÜ» ar 91:82. L. Jaunzemam šajā spēlē 19 punkti, septiņas atlēcošās bumbas un septiņas pārtvertas piespēles. Komandā vidēji pēc visiem mačiem iecavniekam ir labākais efektivitātes rādītājs. Atlikušās četras spēles gan būs grūtas – visas pretinieku komandas cīnās par godalgotajām vietām Igaunijas čempionātā.

Tikmēr Latvijā par trešo vietu turpina spēkiem mēroties vēl viena iecavnieka Dāvja Geka klubs BK «Liepāja». Pagaidām viņiem ir astoņas uzvaras un septiņi zaudējumi. 23. janvārī klubs viesos pārspēja «Latvijas Universitātes» komandu ar 86:65. D. Geks guva 17 punktus. 31. janvārī bija ļoti svarīga spēle ar BK «Ogre» – uzvara ļautu sākt cerēt uz trešo vietu kopvērtējumā. Tomēr zaudējums ar 74:92. D. Gekam spēlē 15 punkti. Teorētiski vēl var cerēt, ka atlikušajās piecās spēlēs liepājnieki spēs tikai uzvarēt, bet BK «Ogre» neveiksies, bet izskatās, ka pašreizējā BK «Liepāja» ceturtā vieta komandai tā arī paliks.

Tikmēr bijušā baušķenieka Nikolaja Mazura BK «Ogre» pašlaik ir stabilā trešajā pozīcijā – pēdējās piecās spēlēs ir tikai uzvaras. Tai skaitā ir 22. janvārī gūtā uzvara viesos pār BK «Ventspils» ar 93:65 un jau minētais panākums pār BK «Liepāja». Tomēr izšķirošajos mačos pār BK «Ventspils» un «VEF Rīga» nav izdevies gūt pietiekami daudz panākumu. No trešās vietas BK «Ogre» izbīdīt diez vai izdosies, bet, lai izcīnītu sudrabu, ir jāuzvar atlikušās spēles, tai skaitā pret «VEF Rīga», un jācer, ka BK «Ventspils» atlikušajos piecos mačos «paklups» vismaz divas reizes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas