Iecavnieki aktīvi diskutē ar politiķiem (+video) 11

Laikraksta «Bauskas Dzīve» rīkotajā priekšvēlēšanu diskusijā pirmdienas vakarpusē Iecavas kultūras namā izvērtās spraiga saruna starp 11. Saeimas vēlēšanās pieteikto partiju pārstāvjiem un vēlētājiem.Diskusijai pieteiktās tēmas - nodokļi, uzņēmējdarbības atbalsts reģionos un sociālā politika - skar katru Latvijas iedzīvotāju, tāpēc jautājumus uzdeva ne tikai diskusijas vadītāji - «Bauskas Dzīves» galvenā redaktore Anita Rozentāle un žurnālists Ivars Bušmanis, bet arī sanākušie cilvēki, kopskaitā vairāk nekā 30. Starp viņiem aktīvākie jautātāji un komentētāji bija Skaidrīte Sproģe, Imants Sūna, Tālrīts Krastiņš, Aivars Mačeks.Uz tikšanos neieradās divu patlaban populārāko politisko spēku - «Saskaņas centra» un Zatlera Reformu partijas - pieteiktie pārstāvji. «Vienotību» pārstāvēja Saeimas Finanšu komisijas vadītājs Jānis Reirs, Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) - parlamenta deputāti Aivars Dronka un Andris Bērziņš, Latvijas Bērnu fonda vadītājs. No Nacionālās apvienības ««Visu Latvijai!» - TB/LNNK» (VL-TB/LNNK) ar iecavniekiem tikties bija ieradušies parlamentārietis Imants Parādnieks un Bauskas novada domes deputāts Raitis Ābelnieks. Šlesera Reformu partijas LPP/LC (ŠRP-LPP/LC) nostādnes pauda Kārlis Greiškalns, Māris Narvils un Vecumnieku novada domes priekšsēdis Rihards Melgailis.Ar aplausiem vai kāju dauzīšanu pret zemi auditorija novērtēja partiju pārstāvju atbilžu kvalitāti. Nodokļu jautājumos ar vienlīdz aktīviem aplausiem un kāju ritmu publika vislabāk novērtēja VL-TB/LNNK atbildes, nedaudz atpalika ŠRP-LPP/LC, ZZS un «Vienotības» paustais tika novērtēts tikai ar kāju dauzīšanu.Labāko risinājumu reģionālās uzņēmējdarbības atbalstam, pēc publikas domām, sniedza VL-TB/LNNK pārstāvji, «Vienotības» un ZZS atbildes saņēma tikai kāju ritmu, ŠRP-LPP/LC - vēl stiprāku kāju dauzīšanu.Arī sociālajā tematikā, ietverot dzimstības veicināšanu ar ģimeņu atbalstu un pensijas, labākie izrādījās VL-TB/LNNK, gan aplausus, gan kāju dauzīšanu saņēma «Vienotība», līdzīgi atturīgu plaukšķināšanu un kāju ritmu publika veltīja ŠRP-LPP/LC un ZZS teiktajam. Jau vēstīts, ka laikraksta «Bauskas Dzīve» priekšvēlēšanu diskusiju cikls sākās ar tikšanos Vecumniekos 2. septembrī, kur apsprieda administratīvi teritoriālo reformu un izglītību. Noslēdzošā diskusija risināsies Bauskā 7. septembrī, kur plānots pārrunāt lauksaimniecības un veselības politiku.Plašākas publikācijas par Iecavas diskusiju lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā trešdien, 7. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Vajag, vajag!

Noteikti jābalso par Saskaņas centru. Par mācību! Viņi vienmēr bijuši opozīcijā. Lai tiek vienreiz pie varas un tad tā pa īstam iesēžas peļķē ar visiem saviem solījumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.09.07 14:50

kristians

Piekrītu Jānim. Es arī balsošu par Saskaņas Centru, visi pārējie jau bijuši pie šprices, un tagad varam redzēt, kas no tā iznācis un cik dziļā pak....ā esam.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 22:58

kristians

Piekrītu Jānim. Es arī balsošu par Saskaņas Centru, visi pārējie jau bijuši pie šprices, un tagad varam redzēt, kas no tā iznācis un cik dziļā pak....ā esam.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 22:58

goga

Parādnieks ir Parādnieks .. parādnieks ir ČIKS . .. Parādnieks ir mīslis

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 13:35

Parādnieks ir Parādnieks .. parādnieks ir ČIKS . .. Parādnieks ir mīslis

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 13:34

Aivars Okmanis un Raitis Ābelnieks ir godavīri. Bet vienalga nebalsošu par šo ultranacionālistu sarakstu, ..Es balsošu par Saskaņas centru

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 13:13

Kritiskā prevalējošā masa

Jā, jā - Nacionālā apvienība tādi balti un pūkaini ar visu TB-LNNK, kas visus gadus laizījuši rokas tiem, kas bijuši pie varas, lai tikai paši tiktu pie pīrāga...

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 11:32

BDZ

Jā, būs arī video, pievienosim dienas gaitā.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 10:30

Jautājums Bauskas Dzīvei

Diskusija taču tika filmēta - vai būs iespējams šeit noskatīties video ierakstu?

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 10:07

Diskusijas dalībniks

Jāni,

Kāpēc Nacionālajā apvienībā Tev šķiet daudz pašlabuma meklētāju? Manuprāt, tieši tur viņu ir vismazākais procents no visām partijām. Tieši tāpēc plānoju balsot par viņiem, ka tur vēl ideālisms sasniedz kaut kādu kritisko prevalējošo masu - "Vienotība" to sen ir zaudējusi, un ZRP man arī nekādu uzticību nerada ar visiem olšteiniem, meļņikiem, tannenbergiem un citiem tādiem viņu sastāvā.
Bet Saskaņas Centrs? Come On! Kargina un Krasovicka roklaižas, un prokrievisks "vilks aitas kostīmā"!

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 10:04

jānis

Raitis Ābelnieks man patīk .. bet ar to ir par maz .. tur tai pārtijā ir pārpārēm idiotu un pašlabuma meklētāju, tādēļ balsošu par Saskaņas Centru!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 09:12

Vietējās ziņas