Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavnieki apskata Kuldīgas novada skaistākos dārzus 1

Iecavas novada dārzkopji, kopskaitā 49 cilvēki, sestdien, 13. jūlijā, apmeklēja 36. Latvijas puķu draugu saietu, kas šoreiz risinājās Kuldīgā.

Brauciena rīkotāja pašvaldības dārzniece Sarmīte Avota «Bauskas Dzīvei» pauda, ka dienas gaitā apskatīti skaistākie dārzi gan novadā, gan Kuldīgas pilsētas dārzs un īpaši gājējiem iekārtotā Liepājas iela.

Braucēji apmeklējuši Dzintras Vainšteines dārzu un Kokaļu muižu, pa diviem krāšņiem dārziem Padures un Pelču pagastā. Vienā no tiem apskatīta neparasti skaista liliju un pujeņu kolekcija.

Lielāko iespaidu radījusi pilsētas labiekārtošana ar Eiropas līdzekļu atbalstu. Pašvaldības pārziņā izveidotas ērtas atpūtas vietas, skvēri un bērnu laukumi. Kuldīgas pilsētas dārzs ar skatu laukumu uz Ventas rumbu, tiltiņiem, celiņiem, soliņiem, apstādījumiem, skulptūrām, brīvdabas kinozāli, Ziedu upi parkā uzskatāms par ļoti pārdomāti un saskaņoti iekārtotas publiskās ārtelpas paraugu, teic speciāliste.
«Tas piesaista daudz cilvēku – gan tūristu, gan vietējo, ir vairākas vietas, kur fotografējās kāzinieki. Vide ir profesionāli iekārtota, visiem atvērta un ērta. Kā līdzīga Iecavā ļoti pietrūkst, jo tādu kvalitāti var sasniegt, ar pašvaldības iniciatīvu piesaistot publiskās ārtelpas veidošanai īstus lietpratējus,» vērtē dārzniece. Viņa uzteic Kuldīgas novada domes atbalstu Vecpilsētas iedzīvotājiem, vienota stila veidošanai piešķirot namu saimniekiem gan puķpodus, gan stādus. «Tas piesaista aci, veido īpašu noskaņu un liek ceļotājiem atgriezties atkal un atkal,» secina S. Avota.

Iecavnieki bijuši ļoti apmierināti ar braucienu, lai arī atgriešanās pēc pusnakts ceļotājus nogurdinājusi, atzīst dārzkope. Saieta dalības maksa – 400 latu – segta no pašvaldības budžeta, informē S. Avota.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

*****

ļoti vērtīgs bruciens...domāju dārzniekiem ne tikai dvēselē.... un apskatīja nevis Kokaļu muižu, bet gan Valentīnam Kokalim piederošo īpašumu Ezernieki, Ēdoles pagastā..tas tā ...zināšanai...

pirms 7 gadiem, 2013.07.15 17:08

Vietējās ziņas