Iecavnieki atbalsta vienotu dzelzceļa un autoceļa koridoru 4

Sabiedriskajā apspriešanā par «Rail Baltica» projektu Iecavā otrdien kultūras namā sapulcējas ap simts interesentu. Zālē bija sanākuši nekustamo īpašumu saimnieki no Iecavas novada Rosmes, Zorģiem, Audrupiem, Dimzukalna un Dzimtmisas, gan Vecumnieku novada pārstāvji. Individuāli paziņojumi par sabiedrisko apspriešanu bija nosūtīti gan tiem īpašniekiem, kuru zemesgabalus jaunā dzelzceļa līnija skars tieši, gan tiem, kuru dzīvesvietās mērīs trokšņu līmeni.

Satiksmes ministrijas un pilnsabiedrības «RB Latvija» pārstāvji, kā arī ietekmes uz vidi vērtētāji sniedza pamatinformāciju par dzelzceļa līnijas projektu, vairākkārt aicinot visus iedzīvotājus iesniegt savus priekšlikumus un detalizētu informāciju par vietām, kur būs vajadzīgi jaunās līnijas šķērsojumi. Tie būs jāprojektē kā tuneļi zem vai estakādes virs dzelzceļa, jo ātrgaitas līnija būs pilnībā nožogota vietās, kur nav staciju mezgli. Viens no tiem plānots Iecavas novadā, lai varētu izmantot esošo dzelzceļa līniju un autoceļus kravu un pasažieru vajadzībām.

Diskusijā pēc projekta prezentācijas vairāki iecavnieki pauda, ka atbalsta to trases variantu, kurā dzelzceļa koridors sakrīt ar plānoto ātrgaitas automaģistrāli. Patlaban dažādās vietās Latvijā notiekošās sabiedriskās apspriešanas sanāksmes paredzētas iedzīvotāju informēšanai un detalizētu ziņu savākšanai par trases ceļā esošajiem īpašumiem.

Daļu no tiem plānots atsavināt ar kompensāciju, maksājot «taisnīgu» atlīdzību, proti, ņemot vērā gan tirgus vērtību, gan nākotnē neiegūto labumu, ko īpašnieks var pierādīt.

Sīku informāciju par projektu un trases variantiem var iegūt «RB Latvija» mājaslapā internetā railbaltica.info. Tur norādīts arī uzziņu telefons un e-pasts, ko var izmantot atbilžu saņemšanai un priekšlikumu iesniegšanai.

Vairāk par apspriedē runāto lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā izdevumā piektdien, 27. februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Vilnis

Diemžēl ne mūsu atbalsts vai neatbalsts nevienu neinteresē ! Sen jau viss ir nolemts bez mums !

pirms 5 gadiem, 2015.02.27 08:15

Beidz pinkšķēt!

Malači: par to vienoto apvadceļu/dzelzceļu.
Bauskai arī vajadzētu apvadceļu veidot kopā ar dzelceļu, kaut tik nu pietiktu prātiņa.

pirms 5 gadiem, 2015.02.27 08:37

Vilnis

apvedceļu vajag - tas ir fakts ! a kādu labumu ( nu ja neskaita atsevišķas cilvēku kabatas ) dzelzceļš dos Bauskai , Iecavai ????

pirms 5 gadiem, 2015.02.27 09:25

moins

jā tikai nezin kāpēc tās mazpilsētas kur pēdējā laikā tika būvēti apvedceļi sāk nīkuļot ? piemērs saulkrasti un tagad protams viss kas no ogres līdz pļaviņām , veikaliem, benzīntankiem, krogiem, visnīcām , servisiem ir beigas
tā ka atlikušie pensionāri varēs staigāt pa klusajām mazpilsētām !

pirms 5 gadiem, 2015.02.27 09:26

Vietējās ziņas