Iecavnieki brāļi Jānis un Dzintars Pārumi atkārtoti dosies garā pārgājienā 7

Sestdien, 27. jūlijā, iecavnieki brāļi Jānis un Dzintars Pārumi sāks savu otro lielo pārgājienu, kas veltīts vecvecāku piemiņai. Šoreiz viņi plāno sešu dienu pārgājienā veikt 232 kilometrus.

Pirms gada Jānis un Dzintars devās 186 kilometrus garā ceļā no Iecavas uz «Lejas Mauragiem», kur savulaik dzīvoja vecvecāki no tēva puses Roberts un Anna Pārumi. Tagad viņi ceļu sāks Latvijas otrā malā – Dagdas novada Andrupenes pagastā, kur savulaik dzīvojuši vecvecāki Leongina un Ādams Ruskuļi. Galapunkts atkal būs «Lejas Mauragi» Jaunpiebalgas novada Jēcos. Šādā veidā brāļi simboliski vēlas savienot vecvecāku dzimtās vietas.

«Pārgājiena devīze ir «Saknes. Dzimta. Ģenētiskais kods». Mēs allaž esam uzsvēruši, ka «Pārumu pārgājienam» jābūt ar nozīmi. Lai arī pēdējā desmitgadē popularitāti guvušas ne tikai skriešanas sacensības, bet arī dažādi pārgājieni, mums svarīgākais ir starta un finiša punkts,» uzsver J. Pārums. Brāļi stāsta, ka vidēji dienā plānots veikt maratona distanci – aptuveni 42 kilometrus. Balstoties uz pērnā gada pieredzi, kad jau pirmajā dienā nomaldījās un veica liekus desmit kilometrus, gan esot jāatzīst, ka īsto kilometrāžu parādīs tikai ceļš.

Viņiem abiem tas nav vienkārši pārgājiens, bet gan īpašs pasākums, kuram ir arī atbalstītāji – seši uzņēmumi un privātpersonas. Pārgājienam varēs sekot «Facebook» lapā «Andrupene-Mauragi».

Abi brāļi aktīvi darbojas arī soļošanas sportā un piedalās veterānu sacensībās.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Hmmm

Gan jau bezdarbnieki ????
Var staigāt cik tīk????

pirms gada, 2019.07.24 12:08

koļa

Nu ir notikums, lai soļo.Katram ir savs hobijs, atšķirība ir cits zīmējās , cits ne.

pirms gada, 2019.07.25 22:52

darba devējs

Ir cilvēki, kuri atvaļinājuma laiku izmanto lietderīgi un tepat dzimtenē, nevis Turcijas kūrortos

pirms gada, 2019.07.24 15:12

Andris

Visu cieņu. Vēlu izturību un labu veselību garajā ceļā.

pirms gada, 2019.07.28 08:55

Skolotāja

Ceļā saglabājiet tikumību un nepadodaties lauku kārdinājumiem.

pirms gada, 2019.07.29 11:47

Vietējās ziņas