Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavnieki jubilejas gadā vairāk lasa Plūdoņa darbus

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas lasītāji dzejnieka Viļa Plūdoņa jubilejas gadā izrāda lielāku interesi par literāta darbiem, portālam sacīja bibliotekāre Jolanta Ignate.

Kaut arī nevarot secināt, ka interese par novadnieka darbiem no lasītāju puses būtu strauji augusi, taču «ir cilvēki, kuri speciāli pajautā un ņem pārlasīt dažādus darbus no literāta kopotajiem rakstiem,» sacīja J. Ignate, paskaidrojot: «Nevaru nosaukt vienu darbu, par kuru būtu īpaša interese, bet ir vēlme atsvaidzināt skolā lasīto, kas modernās literatūras pieplūduma ietekmē ir piemirsies.»

«Vilis Plūdons ir mūsu novadnieks, un viņa darbos Zemgales noskaņa ir jūtama,» saka kultūras darbiniece, «jāatzīst, ka man pašai, dzimušai un augušai iecavniecei, pēdējos gados nav sanācis apmeklēt «Lejeniekus» kaimiņu novada Ceraukstes pagastā. Kaut arī tas nav tālu, ne visi ir ceļotāji. Tomēr man ir atmiņas no skolas gadiem, un pirmā asociācija ir Zaķīšu pirtiņa – gan dzejolis ar tam komponēto mūziku, gan pati mājiņa Mēmeles krastā. Domāju, katram pašam vairāk jāmeklē un jāatjauno iespaidi par Plūdoņa daiļradi, tad varēsim vērtēt, kā izmantojam dzejnieka mantojumu. Būtu labi, ja jubilejas gada sarīkojumi kalpotu kā iedvesma un ideju avots katram literatūras cienītājam.»

E. Virzas bibliotēkā pašlaik top V. Plūdonim veltīta izstāde, 18. martā pulksten 15 bibliotēkā visi interesenti laipni gaidīti Bauskas Centrālās bibliotēkas bibliogrāfes Laimdotas Ozoliņas prezentācijā, piebilst J. Ignate.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas