Iecavnieki nemierā ar plānoto siltumenerģijas tarifa pieaugumu 2

Pašvaldības SIA «Iecavas siltums» ir iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) izvērtēšanai jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, kas ir par 11,7% lielāks nekā pašlaik spēkā esošais. Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, SPRK otrdien, 14. janvārī, Iecavas kultūras namā rīkoja uzklausīšanas sanāksmi.

Pašlaik Iecavas novada administratīvajā teritorijā piemērojamais siltumenerģijas tarifs ir 50,91 eiro par megavatstundu (MWh). Savukārt izvērtēšanai iesniegtajā tarifu projektā aprēķinātais 56,87 eiro par MWh ir par 5,96 eiro par MWh jeb 11,7% vairāk nekā šobrīd piemērojamais siltumenerģijas tarifs.

Otrdien rīkotās sanāksmes mērķis – informēt sabiedrisko pakalpojumu lietotājus, «Iecavas siltuma» klientus, par tarifu projektu un tā izskatīšanu, kā arī uzklausīt sanāksmes dalībnieku priekšlikumus un ieteikumus par tarifu projektu.

Iecavas novada kultūras nama zālē klausītāji ieradās laikus. Sākumā nāca vecāka gadagājuma cilvēki, bet, tuvojoties sanāksmes atklāšanai, steidzīgi piepulcējās jaunāki un jaunāki dalībnieki, līdz pats mazākais apmeklētājs vecāku pavadībā tika iestumts ratiņos. Zālē reti kur bija brīvs krēsls, iedzīvotāju interese liela, gaisā virmoja satraukums.

Sapulci atklāja Pēteris Dzintars, SPRK siltumenerģijas nodaļas vecākais eksperts. Viņš iepazīstināja klātesošos ar tarifu projekta izvērtēšanas procesu, informēja par konkrētā komersanta – SIA «Iecavas siltums» – projekta izskatīšanas un analīzes gaitu.

Andis Kaspars, pašvaldības kapitālsabiedrības SIA «Iecavas siltums» pārstāvis, minēja un centās pamatot vairākus iemeslus, kāpēc uzņēmumam ļoti nepieciešamas šīs izmaiņas. 2018. gada 1. oktobrī SIA «Iecavas siltums» noslēdza līgumu ar SIA «Agro Iecava» par siltumenerģijas piegādi, kas tiek saražota koģenerācijas procesā. Plānotais piegādes apjoms ir 8822 MWh, SIA «Iecavas siltums» dabasgāzi pērk brīvā tirgus apstākļos; samazinājies pārdotās siltumenerģijas apjoms; uzņēmums veicis investīcijas siltumtrašu būvniecībā; mainījušās elektroenerģijas izmaksas, kā arī citas pozīcijas.

Klausītāju jautājumi un replikas ik pa laikam pārtrauca runātāju prezentācijas, un sanāksmes beigu daļā jautājumu bija tiešām daudz un dažādi – sākot no emocionāliem, satrauktiem līdz argumentētiem un pārdomātiem. Vispirms iedzīvotāji bija neizpratnē par sanāksmei izvēlēto laiku – darbdienas vidus, kā arī par nepietiekamo informāciju par šo tikšanos. Iedzīvotāji satraukti vēlējās uzzināt, kāpēc arī siltināto māju iemītnieki jūt šo sadārdzinājumu, bija daudz jautājumu namu apsaimniekošanas kontekstā. Kāda kundze bija neizpratnē par to, kāpēc siltās ziemas laikā maksājums tik liels, vēl kāds jautāja, kur ir Iecavas novada domes pārstāvji, kāpēc no viņiem neviens nepiedalās.

Gados jaunākos cilvēkus interesēja gan kurināmā izvēles politika, gan uzņēmuma nākotnes redzējums un stratēģija. Ne tuvu visi jautājumi bija SPRK un pašvaldības kapitālsabiedrības SIA «Iecavas siltums» kompetencē.

Tie iedzīvotāji, kuri nevarēja apmeklēt uzklausīšanas sanāksmi klātienē, ar tarifu projekta kopsavilkumu, SPRK  prezentāciju un sanāksmes protokolu varēs iepazīties SPRK mājaslapā: http://ejuz.lv/6am6. Sanāksmes protokols publiski būs pieejams dažas dienas pēc notikušās uzklausīšanas sanāksmes.

Vienlaikus tarifu projekta izvērtēšanas laikā lietotājiem ir iespējas savus priekšlikumus un jautājumus sniegt gan pakalpojumu sniedzējam, gan SPRK, rakstot uz sprk@sprk.gov.lv.

SIA «Iecavas siltums» paskaidrojuma raksts un informatīvais materiāls par tarifa projektu pieejams mājaslapas www.iecava.lv sadaļā Uzņēmējdarbība > Pašvaldības kapitālsabiedrības > SIA «Iecavas siltums» > Siltumenerģijas tarifa projekts.


Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» piektdien, 17. janvārī.

Uzziņai
SIA «Iecavas siltums» iesniegtajā tarifu projektā siltumenerģijas galatarifs aprēķināts 56,87 eiro/MWh, kas ir par 5,96 eiro/MWh jeb 11,7% lielāks nekā pašlaik piemērotais tarifs.
20200117-0000-iecavassiltums-tabula.jpg

Avots: SPRK.Izmaksu pozīcijas SIA «Iecavas siltums»

20200116-2356-iecavassiltums-grafiks.jpg
Avots: SIA «Iecavas siltums».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Laucinieks

Iecavnieki saņemās!
Ar domu spēku patriecam domes parazītus!
Domājam labas domas un ceram uz labu un pārtikušu dzīvi Iecavā.

pirms gada, 2020.01.18 14:18

Vietējās ziņas