Iecavnieki tiek aicināti piedalīties aptaujā par kultūras dzīvi novadā 9

Iecavas novada domes izglītības, kultūras un sporta komiteja ir aktualizējusi jautājumu par kultūras pasākumu norisi Iecavas novadā.
Lai noskaidrotu sabiedrības vēlmes un apkopotu ierosinājumus turpmākajai kultūras dzīves organizēšanai, iecavnieki tiek aicināti piedalīties aptaujā un aizpildīt īpašu anketu, tā vēsta iecava.lv.

Juris Krievs, Iecavas novada domes deputāts, izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs «Bauskas Dzīvei» pastāstīja: «Iecavnieki vērsās pie manis, akcentējot, ka pie mums notiek pārāk maz kultūras pasākumu, kultūras dzīve rit gausāk nekā citur. Protams, nebūt nav vienkārši organizēt kvalitatīvus pasākumus, ja tuvu ir pilsētas – no Iecavas līdz Bauskai ir 22 km, līdz Jelgavai – 33 km, līdz Rīgai – 44 km, mūsdienās tas nav nekāds lielais attālums. Diskusijās ar iedzīvotājiem un kultūras darbiniekiem mēs sapratām, ka sāpīgs ir arī biļešu cenu jautājums. Var man piekrist vai ne, bet, ja pie mums Iecavā biļete uz pasākumu maksā desmit eiro, tad tas ir «traki dārgi», savukārt biļetes cena 15 – 20 eiro kādā no iepriekš minētajām pilsētām liekas tīri pieņemama.»

Tā deputāti pašvaldībā nonākuši pie idejas par iedzīvotāju anketēšanas nepieciešamību. Tajā apkopojuši visu svarīgāko, kas deputātiem palīdzētu kopā ar sabiedrību organizēt kultūras pasākumu programmu atbilstoši iedzīvotāju interesēm.

«Es Iecavā vēlētos ne tikai vieglās mūzikas un izklaides pasākumus, bet arī nopietnākas mūzikas koncertus,» sacīja J. Krievs.
Iecavas novada iedzīvotāji tiek aicināti padomāt par vietējo kultūras dzīvi, paust savu viedokli, vēlējumus un ierosinājumus, kā arī būt atsaucīgiem, jo anketas aizpildīšana prasot vien dažas minūtes, taču ikviena viedoklis ir svarīgs.

Anketu iespējams aizpildīt elektroniski, tā atrodama Iecavas novada mājaslapā, sadaļā «Ziņas», «Sabiedrība un veselība», anketas nosaukums «Ko jūs sagaidāt no kultūras». 

Anketa drukātā formātā pieejama pašvaldības izdevuma «Iecavas Ziņas» birojā. Aizpildītās anketas var ievietot pašvaldības administrācijas pirmajā stāvā esošajā kastē «Atstāj ziņu domei», nodot dienas centrā «Iecavnīca» vai arī Iecavas novada bibliotēkās. Termiņš – līdz 25. septembrim

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Mamma

Jā,bēdīgi mums ar kultūru. Ne vecākiem,ne bērniem nekas prātīgs nenotiek. Sajūta,ks tiek paķerts vislētākais,ko citur neņem. Bērniem -zirgi un piepūšamās atrakcijas un otrādi. Pat vest negribas.Visapkārt notiek dažādi koncerti ar izdomu un attieksmi,pie mums Iecavā vakums un atrunāšanās,ka dome dēļ kovida neļauj.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 09:19

anna a

COVID tagad daudziem slīmestiem un citiem... ir burvju vārdiņš, aiz kā var noslēpt neizdarības un citus mēslus

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 20:01

Baba Toņa

Kā Baltkrievijā un sliktāk.Īsti lauki.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 10:22

Lieliskā

Labi, ka šis jautājums ir pacelts, un kultūras dzīve Iecavā uzlabosies:)

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 13:33

heh

Ar aptauju jau vien nepietiek. Daudz un dažādu aptauju apkārt rīko, bet, vai pēc tam seko arī rīcība? Visbiežāk jau, nē...

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 14:52

eu

Daudzu iecavnieku problēma ir tieši tā, ko deputāts min - cilvēki brauc uz Rīgu un koncertos notriec 20,30,40 eiro, bet, ja Iecavā jāmaksā 10, tad ir "ak, vai, ak, vai, ko tik dārgi"...

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 14:53

ue

Par to, ko piedāvā Iecavas kultūras nams, pat 2 eiro negribas maksāt.. ja ir labs koncerts, nav žēl "notriekt 20,30,40 eiro", bet atvediet uz Iecavu, Paula koncerts bija pārpildīts pat Iecavā un Iecavas Mūzikas un mākslas rīkotais koncerts arī, jo bija kvalitāte

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 15:37

zinu

Ja aktīva kultūras dzīve skaitās kaut kāds pasākums reizi pāris mēnešos, tad ir skumji...

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 16:10

Dzied un dejo

Visskumjākais ir tas, ka Iecavas kultūras nams it kā nodarbina trīs gaišas galvas, kas varētu uz šiem jautājumiem atbildēt, taču vienalga pie iedzivotājiem ar šādu jautājumu - A KO JUS VISPAR GRIBAT LAI MES DARAM??? - vēršas nevis kultūras nams bet gan kaut kāda deputātu grupa

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.23 16:56

Vietējās ziņas