Iecavnieki varēs uzlabot velo prasmes

Iecavas novada dome šonedēļ atbalstījusi infrastruktūras izveidi velotrases ierīkošanai Skolas un Lauku ielas krustojumā, portālu informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Egle.

Paredzēts, ka vietvara no biedrības «For Better» velotrasi «BTA Velozinis» saņems ziedojuma veidā. Ziedojums –  velotrases astoņas konstrukcijas 9135 eiro vērtībā, biedrība apņēmusies arī veikt piegādi un uzstādīšanu. Pašvaldībai jānodrošina zemes darbu veikšana pamatnes ierīkošanai.

L. Egle norādīja, ka velotrases ideja iekļaujas pašvaldības administrācijas īstenotajā projektā «Droša vide skolēniem un skolotājiem – kvalitatīvas izglītības pamats» kopējā konceptā, un pamatnes sagatavošanas darbi varētu tikt finansēti no šī projekta pēc tā grozījumu apstiprināšanas.

«Velozinis» ir veloparks, kas imitē un māca pārvarēt pilsētvidē sastopamus šķēršļus – trepes, sliedes, bedrītes, apmales -, lai bērni, sākot apgūt velo braukšanas prasmes, spētu apjaust savas iespējas pārvarēt šķēršļus, lai tas nebūtu jādara uz ielas.

«BTA Velozinis» trašu uzstādīšana jau īstenota citviet Latvijā.

 
  .


 


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas