Iecavniekiem, kuru īpašumā neviens nav deklarējies, pieaugs NĪN maksājums 16

Nākamgad Iecavas novadā pieaugs nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājums mājokļiem bez deklarētiem iedzīvotājiem, šonedēļ lēmuši pašvaldības deputāti.

Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane skaidro, ka domes sēdē 30. jūlijā jaunā redakcijā apstiprināti vietvaras saistošie noteikumi «Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Iecavas novadā».

Tie paredz, ka piemērojot NĪN par mājokli, turpmāk tiks ņemts vērā, vai šo īpašumu kāda persona ir deklarējusi kā savu dzīvesvietu. Pašvaldība ir ieinteresēta motivēt Iecavā dzīvojošos arī deklarēt te savu dzīvesvietu, tādējādi palielinot iedzīvotāju ienākumu nodokļa pieaugumu budžetā. Tāpēc līdzšinējā NĪN likme par mājokli 0,2 – 0,6% apmērā tiks saglabāta par īpašumiem, kuros deklarētas kādas personas, bet par īpašumiem, kuri nav deklarēti kā dzīvesvieta, likme tiks paaugstināta līdz 1,5%.

Pašvaldībā uzskata, ka ar šādu soli arī mājokļu izīrētāji tiks pārliecināti dot piekrišanu saviem īrniekiem deklarēt dzīvesvietu īrētajos mitekļos, kā rezultātā tikšot veicināta arī mājokļu īres tirgus attīstība.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

iecavnieks

Es tikai par! Sanāk, ka es esmu deklarējies Iecavā, mani nodokļi nonāk Iecavas novada budžetā.Tikmēr cits dzīvo Iecavā, ir deklarējies Rīgā, un nauda aiziet Rīgas budžetā. Un nemaz nekautrējas sūdzēties, ka novadā kaut kas netiek darīts viņa labā. Tikai, kas naudiņu liks kopējā katlā, lai kaut kas tiktu darīts?

pirms gada, 2019.07.31 13:56

Iecavniek

Iet runa par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), ne par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). NĪN paliek tajā pašvaldībā kurā atrodas īpašums un ir nelikumīgi paaugstināt nodokļa apmēru tikai tāpēc ka īpašnieks ir deklarējies citus. Šajā gadījumā ļoti iespējams ka VARAM nobremzēs šo nelikumīgo ideju.

pirms gada, 2019.07.31 14:00

vēl viens

Kas tur nelikumīgs? Tāpat ir skaidrs, ka lielākā daļa šo it kā tukšo īpašumu tiek izīrēti, tajos kāeds dzīvo- iecavnieks vai kāds no cita novada, ar deklarēto dzīves vietu , piemēram, Bauskā un nodoklis , saprotams, netiek maksāti

pirms gada, 2019.07.31 14:05

Es

Īpašumi tiek izīrēti, visbiežāk nelikumīgi. Tur dzīvo strādājoši cilvēki, savus nodokļus no algas aizmaksā citam novadam, nevis reāli tam, kur dzīvo. Bet labi dzīvot grib visi. :) Un tajos mājokļos nedzīvo pa vienam cilvēkam. Nereti tās ir veselas ģimenes.

pirms gada, 2019.07.31 15:28

Zinu

VARAM neko nebremzēs. Daudzos novados ap Rīgu šādi noteikumi jau sen darbojas. Iecava jau sen to varēja ieviest, tad varbūt arī naudiņas budžetā būtu vairāk, un iedzīvotāju skaita situācija izskatītos cerīgāk. Būsim reāli, nedzīvo Iecavas novadā 8,5 tūkstoši. Noteikti ir pāri 10.

pirms gada, 2019.07.31 15:30

vēl viens- makaronu kārējs

gan iecavnieks, gan vēl viens varētu paskaidrot, kā viņiem, saprotams, nodokļi (NĪN) netiek maksāti? Pat katru īpašumu nodoklis tiek maksāts, bet kungiem, redzot Ušakova kompānijas inovācijas NĪN sakarā, arī radusies vēlme papildus iedzīvoties uz iedzīvotāju rēķina. Bet, varbūt, domes speciālistiem vispirms vajadzēja apgūt tādu ražību, kādu prasa pie privātā uzņēmēja, un ar šādu ražību strādājot, skaties, vismaz puse speciālistu vietu domē būtu likvidējamas...

pirms gada, 2019.07.31 15:38

tam, kas nezin

ja tu izīrē savu īpašumu par 200 eiro mēnesī, tad tev VID ir jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis, šķiet 21 vai 23 % no summas.. vai mazāk, ja esi reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs.. Absolūtas vairākums to nedara un izīrē bez VID informēšanas..Tā ar tie makaroniem

pirms gada, 2019.07.31 15:56

Lielajiem bļāvējiem

NĪN nodoklis tiek maksats jebkurā gadījumā, bet, ja iedzivotajs nav deklarejies konkretaja novadā, nodoklji no viņa algas neaiziet tam novadam, kur viņš dzivo! Kas tur tik neskaidrs? Mazaak deklarēto = mazāk naudas pašvaldības budžetā.

pirms gada, 2019.07.31 15:43

ātrumā pārrakstījos

Ne kapitāla pieauguma, iedzīvotāju ienākuma nodoklis
Veicot saimniecisko darbību, jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (VID), jākārto grāmatvedība un no gūtajiem ienākumiem jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ar nodokli apliekamo ienākumu no saimnieciskās darbības nosaka kā ieņēmumu un ar to gūšanu saistīto izdevumu starpību. Atkarībā no gadā gūtā ienākuma nodokļa likme ir 20% vai lielāka. Saimnieciskās darbības veicējam (pašnodarbinātajam) ir jāmaksā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI).

pirms gada, 2019.07.31 16:01

Nodoklis pieaugs 7 reizes! Kā pie mums pieņemts- lēmumi nav cilvēku labā, bet galvenokārt publiskās varas interesēs. Jādodas uz Satversmes tiesu jo nav nekāda samērīguma. Iespējams, ka varēja būt 2x lielāks.

pirms gada, 2019.07.31 16:41

nu ko satraucies

ja tev ir vairāki īpašumi un tu tos izīrē, neziņojot VID, kāpēc negribi maksāt lielāku nodokli? Par šo vajag iet uz satversmes tiesu, ha-ha

pirms gada, 2019.07.31 16:49

Cik zinu

dažiem jau pieaugs tikai 2x. tagad maksā 0,2-0,8%.

pirms gada, 2019.07.31 16:50

patriots

To Nē
Nediskutējiet ar pašvaldības parazītiem, jo viņi darīs un runās jebko, lai tikai attaisnotu savu bezjēdzīgo veģetēšanu uz sabiedrības kakla.

pirms gada, 2019.08.01 10:09

patriotam

Kuras valsts patriots tu esi? ka nevēlies, lai Latvijas valsts un pašvaldības saņem nodokļus? Pats vēl lielāks parazīts neesi?

pirms gada, 2019.08.01 10:54

Viedoklis

Īsti pareizi šie noteikumi nav! Lai ieviestu šādu noteikumu, pašvaldībai būtu 100% jānodrošina visus savus iedzīvotājus ar atbilstošu darbu, pilnvērtīgu veselības aprūpi, regulārus sab.transporta pieejamību arī lauku sētās un t.t. Diemžēl, mazo pilsētu un lauku pašvaldības to nevar izpildīt, tāpēc cilvēki ir spiesti meklēt normālus darba un dzīves apstākļus citur. Normāli jau būtu, ka katram pilsētas cilvēkam būtu arī savs lauku īpašums, kur vasarās vai brīvdienās atpūsties. Tāpat arī lauciniekam jābūt iespējai strādājot pilsētā iegūt sev dzīvokli, kur darba dienās dzīvot. Diemžēl, divās vietās vienlaicīgi nav iespējams deklarēties. Tāpēc viena pašvaldība saņem NĪN, bet otra saņem IIN,. Tas ir normāli. Nedomāju, ka NĪ īpašnieku tāpēc vajadzētu sodīt, jo pašvaldība tāpat saņem 100% visus nodokļus par saviem Nī pašvaldībā. Un, kā jau teicu: pašvaldībai vispirms ir jānodrošina savi iedzīvotāji ar cilvēkam visu nepieciešamo, lai viņš nebrauktu citur strādāt un tikai tad sodīt savus Nī īpašniekus!

pirms gada, 2019.08.05 13:01

Vietējās ziņas