Iecavnieks Dāvis Geks piedalās NBA pirmsdrafta nometnē

Iecavnieks Dāvis Geks, kas vairākus gadus veido karjeru valsts klubos un junioru izlasē, piedalās Nacionālās basketbola līgas (NBA) pirmsdrafta nometnē Trevizo, Itālijā.

Latvijai šajā pēc skaita 13. nometnē «Adidas Eurocamp» ir rekordliela delegācija, vēstīts sportacentrs.com. 6.-8. jūnijā tajā līdz ar D. Geku piedalās Valmieras basketbola skolas audzēkņi Jānis Bērziņš, Rolands Šmits un Anrijs Miška. Iļja Gromovs un Anžejs Pasečņiks nometni nevar apmeklēt sezonā gūto savainojumu dēļ.

Dāvis Geks kā uzbrūkošais aizsargs aizvadījis labu sezonu basketbola klubā «Jelgava», trenera Mārtiņa Gulbja vadībā piedalījies 28 spēlēs, vidēji 28:54 minūtes gūstot 12,9 punktus, izcīnot 2,4 atlēkušās bumbas un izprovocējot 3,1 piezīmi. D. Gekam ir labākais rezultativitātes rādītājs komandā. BK «Jelgava» Trevīzo pārstāvēs arī lietuviešu leģionārs Deniss Krestiņins, kurš šosezon kļuva par labāko atlēkušo bumbu savācēju Latvijas Basketbola līgā. Viņš spēlē vidēji guva 12,3 punktus un izcīnīja 10,2 bumbas zem groza.

Latvijas U20 izlasē D. Geks četras reizes pārstāvējis valsti Eiropas jaunatnes čempionātā. Labākais D. Geka sniegums fiksēts 2013. gada Eiropas U18 čempionātā Liepājā un Rīgā, izcīnot ceturto vietu. Aizsarga rēķinā bija 8,6 punkti, 5,8 atlēkušās bumbas un 3,2 piespēles. Pērn aizsargs debitēja Eiropas U20 čempionātā Krētā, 9 spēlēs vidēji 24,9 minūtēs gūstot 8,9 punktus un 2,6 bumbas zem groza.

D. Geks basketbola treniņus sācis Iecavas sporta skolā «Dartija». Viņa treneri bija Vilnis Gailums un Voldemārs Pārums. Labi panākumi valsts mērogā basketbolā ir arī Dāvja māsai Agatei Gekai. Dāvja un Agates ģimene dzīvo Iecavas novada Zorģos. Viņu vecāki Mārīte un Raimonds Geki ir zemnieki, vienmēr atbalstījuši bērnu vēlmi spēlēt basketbolu.

«Eurocamp» nometnēs no 2003. līdz 2014. gadam piedalījušies Kristaps Janičenoks, Ernests Kalve, Kaspars Bērziņš, Ingus Bankevics, Ronalds Zaķis, Dairis Bertāns, Rolands Freimanis, Dāvis Bertāns, Dairis Bertāns, Jānis Strēlnieks, Jānis Timma,Ojārs Siliņš, Iļja Gromovs. «Eurocamp Next Generation» programmā pērn un šogad piedalījušies Rodions Kurucs un Anrijs Miška.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas