Iecavnieks Edžus Kauķis pārspējis Ginesa pasaules rekordu 4


Pagājušajā nedēļā, 23. septembra vakarā, iepirkšanās un izklaides centrā «Akropole» iecavnieks, iluzionists Edžus Kauķis pārspējis Ginesa pasaules rekordu, demonstrējot triku «visvairāk kāršu pārcēlienu stundā ar vienu roku», sociālajos tīklos ar paveikto dalās Edžus.

Ar trikiem viņš aizraujas jau no bērnības. Pašlaik ikdienā aktīvi veido saturu interneta vietnē «TikTok», «YouTube» un «Instagram», kur viņam seko vairāki simti tūkstoši cilvēku. Lai rekords tiktu ieskaitīts, vajadzēja pārspēt 3333 kāršu pārcēlienus, kas iluzionistam arī izdevās. Kārtis stundas laikā viņš pārcēla 3600 reižu.

«Jāatzīst, ka šim pasākumam biju gatavojies mazliet vairāk par gadu. Es jau agrāk to vēlējos realizēt, bet nesanāca, jo biju salauzis īkšķi, tādēļ ieceri nācās atlikt uz vēlāku laiku. Trenējos katru dienu, sēžot pie datora vai skatoties kādu filmu. Ideja par Ginesa rekorda laušanu radās nejauši kādā no tiešraidēm, kur kopā ar skatītājiem iedomājāmies pamēģināt pārspēt kādu rekordu. Mēģināju atrast visvieglāko triku, ko ātri pārspēt. Varianti bija daudz un dažādi, piemēram, tā kā esmu trenējies ilgi aizturēt elpu zem ūdens, domāju, ka varētu uztaisīt vismaz 11 nepieciešamos trikus zem ūdens. Vēl varēja uz ātrumu taisīt dažādus trikus. Kāršu pārcelšana likās visvienkāršākā, lai gan tā nemaz nav. Galvenais ir noturēt tempu, jo uz beigām ļoti nogurst roka. Reizē ar ātruma uzturēšanu jāpiedomā pie tā, lai nenokrīt zemē neviena kārts, jo tad tas netiek ieskaitīts,» atklāj. E. Kauķis.

Kad «Akropolē» pārcēlis kārtis, bijis citādāk. Vienu brīdi bija vēsi, pirksti auksti, nākamajā brīdī tie atkal svīda. Mājās juties mierīgāk, tādēļ nācies pierast pie citas atmosfēras. «Cerēju, ka spēšu vēl vairāk, jau sākumā biju pārliecināts par sevi. Neskatoties ne uz ko, man patīk tā izjūta, ka kaut vienā lietā tu esi vislabākais pasaulē, lai arī tā ir kāršu pārcelšana,» emocijās dalās mūsu novada iedzīvotājs E. Kauķis.

Lai rekords tiktu ieskaitīts, visam jāatbilst noteikumiem. Rekorda pārspēšanas brīdī notikuma vietā obligāti bija jābūt klāt diviem lieciniekiem un vēl diviem laika uzņēmējiem. Uzstādītais Ginesa pasaules rekords tiks apstiprināts trīs mēnešu laikā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas