Iecavnieku izvēlas Kanādas Hokeja līgas ārzemnieku draftā 4

Aizvadīta ir Kanādas hokeja līgas (CHL) drafta procedūra, kurā izvēlēti arī divi Latvijas hokejisti. Viens no tiem ir iecavnieks Kaspars Ziemiņš. Jaunietis jau ir spēlējis dažāda vecuma Latvijas izlasēs un tagad ir pamanīts arī otrpus okeānam.

Drafta procedūra notika 30. jūnijā, un jauno hokejistu izvēlējās Pīterboro «Petes» klubs otrajā kārtā, gandrīz pašā drafta noslēgumā kā 62. sportistu. Otrais latvietis, kuru izvēlējās, ir Jānis Švanenbergs.

Aizvadītajā sezonā K. Ziemiņš spēlēja HS «Rīga» sastāvā. Optibet Hokeja līgā aizvadīja 31 spēli, guva astoņus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Junioru attīstības hokeja līgā – trīs spēles un divi vārti. Latvijas U18 izlasē aizvadīja piecas pārbaudes spēles, vienreiz guva vārtus. Tā liecina lhf.lv mājas lapas informācija.

Mājas lapā chl.ca atrodams, ka Kanādas hokeja līga ir pasaulē lielākā attīstības hokeja līga, kurā piedalās 52 Kanādas un astoņas ASV komandas. Vienības spēlē Ontario hokeja līgā, Kvebekas galvenajā junioru hokeja līgā un Rietumu hokeja līgā. Pagājušajā sezonā vairāk nekā deviņi miljoni fanu apmeklēja CHL spēles. «CHL piegādā vairāk spēlētāju Nacionālajai hokeja līgai un «U SPORTS» nekā jebkura cita līga,» pausts mājas lapā.

Pīterboro pilsētas klubs «Petes» aizvadītajā sezonā bija otrajā vietā Ontario hokeja līgas Austrumu grupā. Nav gan teikts, ka līgums tiks noslēgts un karjeru sportists turpinās otrpus okeānam un tieši šajā klubā. Savulaik Bauskā Codes pagasta jaunatnes organizators Kaspars Kalējs rīkoja interesantu tikšanos ar vēl vienu hokejistu no Iecavas Jāni Jaku, kurš spēlē arī Latvijas izlasē un savu karjeru turpina Amerikā. Viena no niansēm, kam J. Jaks pievērsa uzmanību – situācijas ar līgumu noslēgšanu var būt ļoti dažādas.

Jāpiebilst, ka Kaspars Ziemiņš ir arī novērtēts savā Iecavas novadā – šogad «Gada sportista» pasākumā 10. janvārī viņš saņēma titulu «Iecavas novada gada sportists 2019 – jaunietis».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Igoram

Kad mums Bauskā uzcels kompleksu, kā mēs draftēsim!!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 12:04

S. K.

Malacis, Kaspar,Tu esi to pelnījis! Lai veicas!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.02 19:38

Vietējās ziņas