Iecavniekus iepazīstina ar Kanādu un sadarbības iespējām 2

Šodien, 6. augustā, Iecavas novadā vizītē ieradies Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss. Viņa vizīte ir apvienota ar Kanādas Tirdzniecības palātas Latvijā biedru tikšanos un uzņēmumu apmeklējumu novadā.

Rīta pusē Iecavas kultūras namā viesi tikās ar pašvaldības pārstāvjiem. Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks iepazīstināja ar Iecavas novadu un atbildēja uz uzņēmēju jautājumiem – gan par uzņēmējdarbību, gan par demogrāfiju. Viņš raksturoja arī Iecavas novada pozīciju saistībā ar plānoto administratīvi teritoriālo reformu.

Kanādas vēstnieks vizītes laikā skatīja Iecavas kultūras namā atvērto izstādi «Apskaut vasaru». Viņš atzina, ka gleznas labi apvienosies ar vēstniecības atvesto izstādi «Kanādas ainavas», kas būs skatāmas kultūras namā vēl divas nedēļas. K. Rekss pastāstīja, ka Kanādā 85 procenti iedzīvotāju dzīvo dienvidos pie robežas ar ASV, jo ziemeļu reģioni, protams, ir skaisti un ekskursantu iemīlēti, bet dzīvot tur esot ļoti grūti – ziemā temperatūras nokrīt līdz mīnus 60 grādiem. Tomēr valsts lepojas ar lielām mežu teritorijām, savukārt dienvidos esošajās pilsētās norit strauja attīstība un arī Kanādas uzņēmēji ir ieinteresēti plašākai sadarbībai.

Šajā dienā viesi apmeklē arī Iecavas novada uzņēmumus – AS «Balticovo», «Vizulo», «Aisis», «Spals», kā arī jātnieku sporta klubu «Drostalas».

«Tā bija lieliska iespēja gan Kanādas vēstniekam, gan kameras biedriem parādīt Ziemeļeiropas vadošo olu un olu produktu ražotni, iepazīstinot viesus ar pēdējā laika inovācijām vistkopībā un olu pārstrādē, kā arī demonstrējot jauno ārpus sprostu novietņu būvniecību. Apskatījām, kā šķiro un rūpīgi pārbauda olas, pirms tās dodas uz veikalu tīkliem gan Latvijā, gan uz eksporta tirgiem. Izrunājām arī sadarbības iespējas potenciālām olu produktu piegādēm Kanādas tirgū, gan arī kādas tehnoloģiskās kompetences «Balticovo» varētu gūt no Kanādas uzņēmējiem,» par gūtajiem iespaidiem stāsta Toms Auškāps, AS «Balticovo» komunikācijas un attīstības direktors.

Plašāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve»  otrdien, 11. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

????

Ar Paragvaju labāk tikties. Dabūsim zivis

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.06 23:37

!!!!

Kanādā zivju ir vēl vairākas un viņas ir civilizētākas

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.07 08:40

Vietējās ziņas