Ieceļ amatā Stelpes pagasta pārvaldes vadītāju 8

Vecumnieku novada Stelpes pagasta pārvaldes vadītāja amatā iecelts Sandis Neimanis. Viņš darba tiesiskās attiecības uzsāks 8. jūnijā.
Domes ārkārtas sēdē trešdien, 3. jūnijā, par S. Neimaņa kandidatūras apstiprināšanu nobalsoja 12 deputātu, pret bija Dainis Rijkuris, bet balsojumā nepiedalījās Iveta Lavrinoviča un Diāna Ruģele. Kā to nosaka likums «Par pašvaldībām», pagasta pārvaldes vadītājs amatā iecelts, balsojot ar vēlēšanu zīmēm.

Sēdes dienaskārtībā bija iekļauts gan šis, gan vēl divi jautājumi. Pēc ilgāka pārtraukuma deputāti pilnā skaitā tikās klātienē. Lai nodrošinātu valstī noteikto ierobežojumu ievērošanu, apspriede notika Vecumnieku tautas nama lielajā zālē.

Ziņojot par Stelpes pagasta pārvaldes vadītāja iecelšanu amatā, pašvaldības izpilddirektore Aiga Saldābola informēja, ka uz izsludināto vakanci noteiktajā termiņā saņemti septiņi pieteikumi. Komisija izvērtējusi personu iesniegtos dokumentus un ar sešiem organizējusi tikšanos.

«Bija trīs vienlīdz spēcīgi pretendenti, šoreiz tiešām bija ko izvēlēties,» tā pirms dažām dienām, komentējot amatpersonas izraudzīšanas procesu, portālam atklāja izpilddirektore. 3. jūnijā viņa deputātus informēja, ka komisija bijusi vienisprātis tālāk virzīt Stelpes pagasta iedzīvotāja Sanda Neimaņa kandidatūru.

Amata pretendents piedalījās sēdē, un viņam tika dota iespēja iepazīstināt ar sevi, pamatot, kāpēc pieteicies vakancei, paust redzējumu par Stelpes pagasta turpmāko attīstību un iezīmēt problēmas, kuru sakārtošanai būtu jāpievēršas vispirms, savukārt deputāti kandidātam varēja uzdot jautājumus.

Pēc S. Neimaņa uzklausīšanas Iveta Lavrinoviča pauda, ka viņai «nav nekas pret kandidatūru», taču balsojumā nepiedalīšoties. Savu lēmumu deputāte pamatoja šādi: «Jau iepriekš teicu, ka vēlos dzirdēt viedokli no cilvēka, kurš mēģināja apvienot Bārbeles un Stelpes pagasta pārvalžu vadītāju amatus, vai darba apjoms ir tik liels, ka nepieciešams noteikt pilnu slodzi. Diemžēl neesmu to sagaidījusi. Nav notikusi arī spriešana par to, cik liels ir amatpersonas ieguldījums, samērojot ar izmaksām.»

S. Neimanis mācījies Vecumnieku vidusskolā, ko absolvējis 1991. gadā. Latvijas Universitātē apguvis biznesa vadību. Līdzšinējā darba pieredze saistīta ar informācijas tehnoloģiju (IT) jomu, pirms astoņiem gadiem pievērsies privātam biznesam, nodibinājis SIA «Altavista», kas realizē dažādus IT projektus.

Pamatojot savu interesi par Stelpes pagasta pārvaldes vadītāja amatu, viņš klātesošajiem sacīja: «Kovidkrīzes apstākļos, strādājot attālināti, pavīdēja laiks, ko vēlos veltīt sava dzimtā pagasta attīstībai.» S. Neimanis apsekojis pašvaldības ceļus, ticies ar vietējiem iedzīvotājiem, lai izzinātu viņu problēmas. Stājoties amatā, nolēmis sakārtot jautājumus, kas saistīti ar mājdzīvnieku turēšanu (nepieskatīti suņi), sabiedrisko kārtību (auto huligāni, vandalisms atpūtas vietās) un teritorijas sakoptību. Lai situāciju uzlabotu, padomā esot dažādi risinājumi. Viņam ir arī sava vīzija par tūrisma attīstību, jo pagastā ir vairāki apskates vērti objekti: Ķiru dzirnavas, «Pliekšāni» – Raiņa tēva dzimtas māju vieta, Nīzeres sēravots.

S. Neimanis uzskata, ka viņa «trumpji» ir pagasta teritorijas, autoceļu tīkla un apdzīvoto vietu infrastruktūras pārzināšana, jo īpaši Beitiņu, kur ilgus gadus viņa tēvs Vitauts Neimanis bijis pienotavas direktors, kontakts ar vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Raksturojot sevi, amata kandidāts nosauca vairākas īpašības – precizitāti, atbildību, prasmi komunicēt – un uzsvēra, ka viņa stiprā puse ir loģika. Stelpieša vaļasprieks ir fotografēšana un aerofotografēšana.

«Man ir skaidrs iedzīvotāju skatījums un vajadzības; rūp viņu labklājība, atpūtas iespējas un sabiedriskā rosība. Pagastā ir spēcīga kultūras dzīve un šīs tradīcijas jāturpina,» pauda S. Neimanis. Pildot pārvaldes vadītāja amata pienākumus, viņš iecerējis veikt uzlabojumus pašvaldības teritorijas sakopšanas nodrošināšanā. «Man ir ideja, kā automatizēt, piemēram, zāles pļaušanu. Tas samazinātu ieguldītās cilvēkstundas, bet tehnika būtu noslogota maksimāli. Uzņēmēja domāšana šajā darbā palīdzēs gan rēķināt, gan noteikt prioritātes,» sarunā ar «Bauskas Dzīvi» sacīja amatā ieceltais Stelpes pagasta pārvaldes vadītājs S. Neimanis.

Novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš viņam vēlēja pildīt pienākumus pēc labākās sirdsapziņas un veiksmīgu sadarbību ar pašvaldības darbiniekiem un iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

ato huligāns

Noķer mani - sen esi zaudējis savas huligāna prasmes, bet sirdī jau tas sēž...!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.04 12:07

!?

kārtējais paklausīgais?! Vai atkal roklaiža? Kā mērnieku laikos!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.04 21:46

vai, vai

Vai Bārbelē arī var teikt: "Man ir skaidrs iedzīvotāju skatījums un vajadzības; rūp viņu labklājība, atpūtas iespējas un sabiedriskā rosība".

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.04 21:49

Pēteris

Cerams paskubināsi Sandru par kādu sakarīgāku pasākumu Stelpē

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.04 22:16

To ss

Stelpē tak vietēji ar savām prasībām noēdīs viņu bez sāls.
Un siltais jau arī nav ilgdzivotajs, tiklīdz stelpiesi sāks kautko prasīt, tā pacels cepuri un aizies, tāpat kā iepriekšējie.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.05 16:34

Vietējās ziņas