Iededz Bauskas galveno egli 3

Bauskas galvenajā eglē Rātslaukumā spožas lampiņas iemirdzējās 5. decembra vakarā. Sanākušie bērni, lūkojās uz skaisto zaļsvārci un sauca: «Eglīt, lūdzu, iededzies!» Pasaku tēli – feja, lācis un ezis – visus aicināja nodziedāt dziesmu «Reiz mežā dzima eglīte». Drīz vien visus pārsteidza Ziemassvētku brīnums – iemirdzējās pilsētas galvenā egle, un pār pilsētu pārlija spožu gaismiņu vilnis.

Lampiņas svinīgi iededza «varenais burvis» – Bauskas novada mērs Raitis Ābelnieks. «Šis ir viens no maniem svarīgākajiem uzdevumiem. Gribas, lai salavecītis un ziemeļbrieži redz ceļu pie mums un arī sniegs zina, kur tam nolaisties,» bērnus uzrunāja R. Ābelnieks. Vecāki un bērni priecājās par mirguļojošo egli. «Pirmajā adventē man pietrūka šī izgreznotā brīnuma. Tagad būs, kur ar ģimeni aiziet!» teica mamma Indra no Bauskas.

Pasaku varoņi stāstīja par piparkūku aizraujošajiem piedzīvojumiem, veda bērnus rotaļās, dejoja «Bugi, bugi» un cienāja ar piparkūkām. Ik pa laikam zibsnīja fotoaparāti, jo daudzi baušķenieki vēlējās iemūžināt sevi pasaku tēlu skavās. Skanot Ziemassvētku melodijām, ar skaistiem priekšnesumiem sirdis iepriecināja deju grupas «Lēra» dalībnieki. Dejotājiem azartiski virpuļojot, pār zemi pārlaidās baltas sniegpārslas, un sanākušie gavilēja.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

aksels

BAGI- VAGI

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 13:38

māmiņa

šī briesmīgā "sniegbaltīte" aka "feja" pagājušogad arī Iecavā vadīja eglītes iedegšanu! vai tiešām nav k;ads labāks variants?! bērniem galīgi nepiemēroti un nesaprotami...

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 13:52

Vietējās ziņas