Iedejo ceļu uz Bauskas 400 gadu jubileju 12

20. jūnijā pirms pulksten 19 ļaužu straume plūda pilskalna virzienā. Baušķenieki un pilsētas viesi devās uz Bauskas 400 gadu jubilejas ieskandināšanas svētkiem.

Daudzi atnācēji parkā uzmeklēja īpašās teltis. Te, uzrādot ielūgumu, viņi saņēma speciālo kalendāru «400 dienas līdz Bauskai 400». «Man ir svētku noskaņojums, priecājos arī, ka esmu 400 atpazīstamāko baušķenieku vidū. Es domāju, te ir nopelns manai profesijai,» teic pensionēta pedagoģe Melita Bebre. Pēc kalendāru saņemšanas ikvienam bija iespēja iemūžināt sevi īpašā brīvdabas fotosalonā. Pulksten 19 vakara vadītāja Ilva Vansoviča aicināja visus 400 baušķeniekus uz skatuves. Uzrunu teica Domes priekšsēdētāja Ārija Gaile: «Esam sākuši ceļu 400 dienu garumā uz pilsētas lielo jubileju, ko svinēsim 2009. gada jūlijā. Lai šajā ceļā mums ir daudz spēka, daudz interesantu ideju un daudz darba. Bet šovakar lai mums visiem ir krāšņi svētki!»Domes priekšsēdētāja arī nolasīja novadnieka finanšu ministra Ata Slaktera apsveikuma vēstuli. Tajā viņš pauda prieku par pilsētas attīstību, uzsverot, ka Bauska veidojas par nozīmīgu kultūras, izglītības un ekonomiskās dzīves centru. Uz skatuves sanākušie kopīgi nodziedāja Ingrīdas Zuikas dziesmu «Veltījums Bauskai».Svētku atraktīvākais notikums bija Raimonda Bergmaņa vadītā spēle «Zelta ģimene», kas pirmo reizi tās vēsturē notika ārpus TV studijas. Pirmie šīs spēles uzvarētāji bija Mucenieku ģimene. Viņiem līdz ar pašvaldības sarūpētām veltēm dāvanas pasniedza arī svētku atbalstītāja - SEB banka. Nepilnu divu stundu garā spēle saistīja klātesošo uzmanību.Pēc tam koncertēja gan Bauskas mūziķi, gan grupas «Klaidonis», «Apvedceļš», «Bruģis». Īpaši sirsnīgi baušķenieki uzņēma Loriju Vudu un Hardiju Madzuli. Atskanot dziesmai «Bauskas valsis», pat kūtrākie dejotāji steidza uz danču laukumu. Šī melodija abu mūziķu izpildījumā skanēja vēlreiz tieši pusnaktī, kad gluži vai kā valša ritmā pār estrādi un senatnīgās pils mūriem pārlija salūta zvaigžņu lietus. Līdz ar to laika skaitīšana tika atklāta. Līdz Bauskas 400 gadu jubilejai atlikušas vēl 399 dienas.Plašāk varēsit lasīt «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Zuzei

Tu laikam ,zuze, pielīmēta biji pie tā beņķa, ka nevarēji paiet kur citur lai redzētu to, ko gribēji redzēt! Smieties gribas - neattapīga aita esi! Katrs izvēlas to ko grib.

pirms 12 gadiem, 2008.06.22 21:05

Es

Man arī patika.
Tik pamaz cilvēku, varbūt tāpēc, ka darba dienas vakars un pirmssvētku diena?

pirms 12 gadiem, 2008.06.22 16:51

babuks

Paldies visiem tiem ,kas šos svētkus organizēja !Man viss ļoti patika!Forša atmosfēra,smaidīgi cilvēki apkārt!

pirms 12 gadiem, 2008.06.21 23:09

Anete

Dēļ būdiņas neiet uz koncertu.. :)
Nu gan. Skaties no cita leņķa !
Man liekas, var sarīkot jebko, bet Bauskas publika vienmēr nebūs ar kko apmierināta..

Bet visa visumā - SUPER !

pirms 12 gadiem, 2008.06.21 19:56

Annele

Paldies idejas autoriem, realizētājiem un atbalstītājiem -gan kabinetos, gan pilskalna solos sēdošajiem, par skaisto pasākumu. Gan koncerts, gan balle, gan salūts bij fantastisks!!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.21 18:38

Zuikas sacerētā dziesma Bauskai, piedodiet, ir tāds galīgs nekas. Izlasīju vārdus un negribējās līdzi dziedāt.

pirms 12 gadiem, 2008.06.21 17:36

zuze

Pasaakuma organizatoriem vajadzeetu gan padomaat vai taa "buudinja", kas bija skatuvei priekshaa, ka neko nevar redzeet - shoreiz dejotaajus, ir laba doma.Un ja taada staav pasaakumaa uz kuru ir jaapeerk biljete, tad es labaak uz to neeju.
Un kaa ir ar piipmanjiem, kas seež man blakus (un tur ir arii beerni)un velk duumu? Ceelos un gaaju prom, kaut kaa negribeejaas ieelpot to smaku. Pie eekaam ir noraades, ka smeekjeet var 10m attaalumaa, tad taadas neesu pamaniijusi pilskalnaa......Vai kaads kontrolee sho situaaciju???
Bet taa jau pasaakums bija labs no taa, cik redzeeju.

pirms 12 gadiem, 2008.06.21 17:33

Vietējās ziņas