Iedzīvotāji: Bauskas ielu apsaimniekotājs ar atkusni tiek galā 22

Siltais laiks virs nulle grādiem ir nomainījis salu, kas daudzviet šogad iezīmēja jaunus aukstuma rekordus. Atkusnis rada problēmas ne tikai atbildīgajiem dienestiem, kas ceļus un ietves kopj, bet arī ceļu lietotājiem.

Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šogad tiek mazāk kaisīti ceļi, jo, sniegam un ledum kūstot, notek arī kaisāmais materiāls. «Agrāk šķūrējām un kaisījām uzreiz. Iepriekš pa vienu vietu braucām vismaz 2 – 3 reizes, tagad to darām vienu reizi,» atklāja R. Bitins.

Arī sniegu «Vides serviss» neizved no pilsētas. «Sniega izvešana ir diezgan dārga. Tam nepieciešams ekskavators un automašīna, tās ir augstas izmaksas. Sašķūrēto sniegu atstājam ceļmalās, atkušņa laikā tas kūst un tiek novadīts pa ielu kanalizāciju,» sacīja «Vides serviss» tehniskais direktors.

«Ir diezgan grūti laikapstākļos ko prognozēt uz priekšu. Parasti skatos laika prognozes nākamajai dienai. Prognozes mēdz bieži mainīties, tālāk skatīties nav jēgas,» uzskata Raimonds Bitins. Viņš atklāja, ka sniega šķūrēšanā tiek izmantoti četri mazie traktori un pieci lieli, kā arī kaisāmā mašīna ar šķūri.

Īslīces pagasta iedzīvotāja Evelīna Ķērpe uzskata, ka Bauskas novadā ceļus tīra diezgan labi, bet tad, kad vairāk snieg vai «aizpūš» ceļus, tad, viņasprāt, prasītos, biežāka tīrīšana. «Nereti ir sanācis tā, ka knapi var kontrolēt automašīnu un tad to sanes. Ir bijis tā, ka gājēju taciņas ir tīrākas par braucamo daļu. Man ir zema mašīna, ir arī bijuši gadījumi, kad mašīna «uzsēžas» uz sniega vai nu aizputinātā ceļa dēļ, vai arī tāpēc, ka mazāk svarīgajam ceļam priekšā ir piešķūrēts sniegs,» pastāstīja E. Ķērpe.

Baušķeniece Agita, ejot svētdien uz Bauzes tirgu pa Plūdoņa ielas ietvi gar 58. māju, tur paslīdējusi un klupusi, jo nez kāpēc šajā posmā ietve netīrīta un nekaisīta, apledojusi. R. Bitins paskaidroja, ka pie šīs daudzdzīvokļu mājas ir apgrūtināta ietves tīrīšana, jo dzīvokļu īpašnieki ielas malā atstāj savas automašīnas.

Savukārt Māris Līdaka uzskata, ka Bauskā ietves tīra diezgan labi: «Regulāri staigāju pa Baznīcas, Rūpniecības, Dambja ielu. Pagaidām problēmu nav, protams, uzkrītot sniegam, ir grūti uzreiz visiem ielu un ietvju tīrītājiem atrasties noteiktā vietā, lai to notīrītu.» Viņaprāt, atkušņa laikā Bauskas ielu un ietvju apsaimniekotāji strādā labi un nav jūtamas problēmas.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Inga

Jā,Vides serviss jau tīra ielas un ietves.bet jautājums,kas notiek pie mūssu lielveikaliem,kā Rimi un Mājai un Dārzam,tur gan nevaar teikt,ka ietve notīrīta.Pie veikala Mājai un Dārzam nav notīrīta ietve gaadu gadiem ziemās,kad bijis sniegs.Vaai tur vispār ir sētnieks!!??

pirms mēneša, 2021.01.25 15:23

ne tikai

Un kas notiek pie mājas, ko apsaimnieko biedrība Dārza 18, ietvi gar māju netīra, gaida , lai iedzīvotāji ar kājām sniegu pieblietē un tad uzber smilts kārtu tā "no sirds " un gaida atkusni, ap konteineru viens ledus.

pirms mēneša, 2021.01.25 16:18

o, jā

Patiesi! Kur skatās Pašvaldības policija, kuru pienākums to redzēt un sodīt tos, kuri nepilda pienākumu tīrīt ietves pie saviem veikaliem? Družkas? Tā vietā šie zēni ložņā pa pagalmiem, vakara stundās ķerot tantiņas, kas izvedušas sunīti pagalmā

pirms mēneša, 2021.01.26 12:20

Naudas plesei

Vides serviss pi*** ar smiltim visai ielas,netiras kapnju telpas kur setnieki?????

pirms mēneša, 2021.01.25 16:18

nu nevajag

VS ielas notīra līdz asfaltam . kā pēc normām paredzēts, bet biedrības sētnieks tikpat kā nav redzēts.

pirms mēneša, 2021.01.25 16:33

Sētnieki

dažviet laikam pārgājuši uz attālinātu darbu,tāapēc jau sniega laikā viņus ielās nevar redzēt!!!

pirms mēneša, 2021.01.25 18:43

tina

Fotogrāfe neprot lāpstu noturēt ko no viņas var prasīt!VIDI prom no vecās ēkas un apkārtne netiek kopta,cepure nost iepriekšajām sētniekam viss bija ok.

pirms mēneša, 2021.01.25 20:33

Bauśķeniece

Ietve gar Rimi,Májai un dárzam lìdz Maximai ir ká slidotava!

pirms mēneša, 2021.01.25 20:41

bet

Par to atbild īpašnieks.

pirms mēneša, 2021.01.26 16:50

Ja.

Ipsnieki naudu pleš.parejais viņus neintresē. Sētniekiem negrib maksat. Lai ieriko slidotavu,no viena veikala lidz otram......

pirms mēneša, 2021.01.26 21:03

Saimnieks

Vides Servis tak setnieku štatu samazināja ,tiem nabagiem kuri palika tagat vairākas mājās sadeva .Skrien un kvalitātes nekādas

pirms mēneša, 2021.01.26 21:18

Rudis

Ko jus tur nematies pa setniekiem, tie kas visu laiku kenga setniekus ,lai panem lapstu un iet tirit, nekad nau labi, un setniekiem jau no septembra nau jatira kungiem koridori.

pirms mēneša, 2021.01.27 11:54

Rudis

Kuri neredz setniekus lai piecelas 4 no rita un tad redzes setniekus, un neviens nai samazinajis setniekus ,nerunajiet mulkibas ,setnieki krit no ierindas ara del veselibas, to jau neviens negrib saprast, pameginiet pasi tad redzesiet.

pirms mēneša, 2021.01.27 11:58

Andrejs

Besī arā tie ***ēji, lapstas kropli nevar paņet, bet ap*** viens otru tad jā
Kaunējušies labāk

pirms mēneša, 2021.01.27 14:12

INGA

Te neviens komentētajs tīšu prātu nevienu nesunī,bet ir ziema,un katram jādara savs darbs,cilvēkiem nav pilsētā jābrien uz veikalu vai nu par sniegu,vai jāslido,un tad jāpakrīt un jālauž locekļi.Ja īpašumam reiz ir saimnieks,tad kādam no Domes,būtu jāpakontrolē,kāpēc nav notīrīta tā iela.Pilsēttas iedzīvotāji nav atbildīgi par neapzinīgu īpašnieku rīcību,bet no tā visa viņi tieši cieš.

pirms mēneša, 2021.01.27 14:30

diez,

kas tad ir īstie saimnieki pilsētā, tie kas skaitās domes algu sarakstos, vai tomēr sētnieki? Ja jau domē strādājošie var strādāt attālināti, kāpēc lai sētnieki to nevarētu, jo kas gan viņus kontrolēs pandēmijas laikā, ja tāpat algu maksā gan domē. gan sētniekiem, gan pašvaldības policijai, kurai būtu tiešs pienākums šo publisko vietu uzraudzībai

pirms mēneša, 2021.01.27 16:54

Rudis

Ja privatiem ir nosplauties kas notiek pie vinu ipasuma, bet setniekus ed ka sunus, tad nau pa pratam iztirits tad nau nokaisits tad atkal citam pa daudz, setnieki mulka loma, lai tie kas visu laiku cikst pamegina patirit sniegu tad paskatisi ka tad jutisies.

pirms mēneša, 2021.01.27 20:59

aiga

Nu nevar tie daži sētnieki paspēt izskriet pa visu Bausku..vienu galu norīra otā galā jau sasnidzis..tapēc ka bardaks tai vides servisā.Bija katram savs objekts..to tīrija un par to atbildēja.Tagad skrien baros pa visu pilsētu.Kamēr aizskrien uz vienu galu..kamēr uz otru..jēgas nekādas..

pirms mēneša, 2021.01.27 23:38

INGA

Paldies veikalam Mājai un Dārzam,nu var aiziet līdz veikalam Maksima,sniegs nošķūrēts,varēja jau tīrāk,bet nu labi,ka vismaaz tā.Bet mūsu pilsētas lielveikaals RIMI gan neņem neko galvā,un nemaz nedomā par ietves tīrīšanu,viņiem taču vasarā sētnieks bija.

pirms mēneša, 2021.01.28 13:52

fff

ko jūs te nematies cik gadus nav bijis īsta sniega .tiem speciālistiem pirmā bargā ziema gan jau iemācīsies

pirms 29 dienām, 2021.01.29 12:27

Aigars

Bauskā piestāvu māju kvartālā tik sastumj sniega vaļņus gar malu un aizskrien tālāk. Sniegs tagad sasalis ledū. Vairāk to neizkustinās. Pretīm braucošas mašīnas viena otrai garām vairāk netiek. Mēģinot pabraukt garām var uzsēsties un vaļņa. Īsti pareizi te nav tīrīts. Toties mazās ielas pilsētā nolaizītas gludas pilnā platumā.

pirms 28 dienām, 2021.01.30 20:53

Vietējās ziņas