Iedzīvotāji «Bauskas siltumam» parādā 323 493 eiro 8

Noslēdzas 2018./2019. gada apkures sezona. Iedzīvotāju parādu summa par siltumu uz 26. aprīli Bauskā bija 323 493 eiro. Salīdzinājumam – pēc SIA «Bauskas siltums» datiem, rēķinu kopsumma apkures sezonā vienā mēnesī pilsētā ir aptuveni 203 000 eiro.

SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis par klientu maksāšanas regularitāti un parādiem teic, ka iekasētās summas katru gadu tuvojoties simt procentu samaksai. Kārtējos rēķinus cilvēki sedzot regulāri, šogad, salīdzinot ar pērno gadu, varbūt mazliet vairāk iekavējuši, bet tad klienti cenšoties norēķināties vasarā, gadu pārsvarā izdodoties beigt ar 99% samaksātiem rēķiniem.

«Problēmas rada uzkrātie parādi, bet ar tiem cīnāmies. Tie ir dažādi cilvēki, citi pametuši Latviju. Ir bijuši daudzi tiesas procesi. Bija divi gadījumi, kad iedzīvotāji miteklī uz savu galvu noņēma radiatorus, domājot, ka tādējādi nebūs jāmaksā par apkuri. Tā nedrīkstēja darīt, tas bija jāsaskaņo ar pārējiem dzīvokļu īpašniekiem. Viņiem bija jāsamaksā summa pilnā apmērā,» stāsta I. Rūsis. Iztiesātās summas krietni pārsniedz 50 000 eiro, bet piedziņas process ir laikietilpīgs.

Renovēto namu iedzīvotāji sildās ekonomiskāk, te rēķini mazāki. Daudzdzīvokļu namu pārvaldniece Ingrīda Liepa, kuras pārziņā ir arī 2013. gadā renovētā Pļavu ielas 8. Māja Bauskā, vērtē, ka iemītniekiem nenoliedzami bija mazāki rēķini par siltumu – aptuveni par 50 – 60% mazāki, salīdzinot ar nerenovētiem namiem. Visiem neesot vienādi, jo paši iedzīvotāji var regulēt siltumu. Kam mazāki bērni, tam arī lielāks siltuma patēriņš. «Katram dzīvoklī ir uzskaites sistēma. Esam pie tā jau pieraduši, liekas, tā jābūt, ka tā ir norma,» teic I. Liepa.

Vērtējot to, kā jaunā šķeldas katlumāja ir sevi attaisnojusi, SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis atzīst, ka nebija cita risinājuma. Ja neizmantotu šķeldu, kad SIA «Windau» gāja projām, kad pārtrauca OIK atbalstu, būtu tarifa lēciens. Ja izmantotu tikai dabasgāzi, tad tarifs būtu pie 60 eiro par megavatstundu. Neskatoties uz krīzi šķeldas tirgū, tomēr bija lētāk. Politiķi (deputāts I. Zariņš) kā veiksmīgāko OIK izbeigšanas risinājumu atzinuši SIA «Bauskas siltums» savlaicīgo pāreju uz šķeldu.

SIA «Windau» koģenerācijas stacija atrodas pārdošanas stadijā, to iegādājas SIA «Moduss Holding». Pēc jauno īpašnieku aplēsēm koģenerācijas stacija varētu atsākt darbību rudenī, nodrošinot papildus 2 MW siltuma jaudu apkures sezonā.
 
«Mums ir bijusi saruna ar «Moduss Holding», ka viņiem būtu interese atjaunot koģenerācijas stacijas daļēju darbību, ar mazāku jaudu, tirgot elektrību un siltumu «atdot» «Bauskas siltumam». SIA «Bauskas siltums» iepirks siltumenerģiju, kuras cena būs zemāka par šķeldas katlā saražotās enerģijas cenu. Tomēr Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) līguma nosacījumi prasa pilnā apmērā noslogot šķeldas katlu, tādēļ nelielu daļu enerģijas no «Moduss Holding» varēsim iepirkt tikai apkures sezonā. Tas, protams, būs par labu baušķeniekiem. Tad varbūt būtu jāpārskata tarifs, iespējams, tad to varētu nedaudz samazināt. Bet, ja būs attīstība industriālā parka teritorijā, ja ienāks lieli energoietilpīgi uzņēmumi, tad noteikti enerģija tiks no viņiem arī pirkta. Tas varētu būt nākotnes virziens,» laikrakstam skaidro I. Rūsis.

Pašlaik uzlabojumi Bauskā jāveic diviem siltumpievadiem – uz poliklīnikas ēku un uz Dārza ielu 12. Trīs posmi jau esot nomainīti iepriekšējā gadā. Vēl atlicis 180 metru posms Salātu ielā, tad visas trases būšot pilnībā nomainītas. Trase ar jaunām modernākām TWIN caurulēm jau ir izbūvēta uz jauno sporta centru, caurules ir ar mazāku diametru, no plastmasas, tādas būs arī uz divām minētajām ēkām, bet Salātu ielā tiks liktas iepriekšējās rūpnieciski izolētās caurules.

Pašvaldības uzņēmuma SIA «Bauskas siltums» peļņa 2018. gadā ir bijusi ap 7000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Bauskas iedzīvotājs.

Nebūtu jāsāk domāt par ieviešanu radiatorus arī uz Rīgas ielas iedzīvotājiem? katrā 3 mājā ir tikai tie. Kauns.

pirms gada, 2019.04.29 11:07

Interesanti

Rīgā par tik pat lielu dzīvokli ar 48 kvadrātmetriem apkure bija lētāka visu apkures sezonu , nerenovētā ''hruščovkā''.

pirms gada, 2019.04.29 13:03

WTF

A jūs cenu vēl paceliet, un būs miljonu parādā. Apkures cenas Latvijā neatbilst iedzīvotāju ienākumam

pirms gada, 2019.04.30 06:54

boļševiks

Izplatot šādu informāciju, jūs apšaubiet Latvijas veiksmes stāsta patiesumu un lejiet ūdeni uz valsts nedraugu dzirnavām. Vajag saprast ka galvenais, lai siltuma tarifi atbilstu Latvijas jaunās aristokrātijas attiecīga dzīves kvalitātes līmeņa nodrošināšanai, bet plebejiem pietiks ar pliku patriotismu.

pirms gada, 2019.04.30 14:34

punkts!

tieši tā, apkures cenas Bauskā ir neadekvātas tāpat kā apsaimniekošanas maksa, Rīgā pat ir lētāka.
Nav adekvāti cilvēku ienākumiem.

pirms gada, 2019.04.30 21:45

P

Tikai mieru-tas ir visaas ES otraa gala valstiis.

pirms gada, 2019.05.02 11:53

Pajāt

A man sava hāta,sava apkure un dziļi pajāt kopistiskās katlu mājas!

pirms gada, 2019.05.06 22:48

Vietējās ziņas