Iedzīvotāji labiekārto apkārtni

Vecumnieku novadā noslēdzies projektu konkurss «Iedzīvotāji veido savu vidi 2015». Novada visos pagastos realizēti kopumā 12 projekti. Vienā ēkā – Valles pagasta Taurkalnes «Irbēs» – iedzīvotāji īstenojuši jau otro projektu.

Pavisam konkursam bija iesniegti 22 projekti, bet visus neapstiprināja. Pašvaldība finansēja vienīgi materiālu iegādi. Darbs bija jāpaveic vai jāapmaksā pašiem iedzīvotājiem.

«Izmantot projekta iespējas pagājušajā gadā ierosināja mājas vecākā Līga Travina. Šogad mudinājām, ka jāpiesakās atkal,» stāsta «Irbju» iemītniece pensionāre Rita Mazure. «Pagastam būtu jāmeklē nauda budžetā, un diez vai viņi varētu mums palīdzēt ko sataisīt. Tagad novada finansējumu izmantojām bez liekām problēmām. Ja dod naudu – jābūt dumjam, lai to neizmantotu,» teic L. Travina.

Par projektā iegūto naudu 2014. gadā izremontēta kāpņu telpa, nomainītas durvis, uztaisīta nojume pie lieveņa. Mājas vecākās meita Inese ar puķu gleznojumiem izrotājusi kāpņu telpas sienas un pastkastītes. Šogad līdzās namam nobruģēts celiņš, uzcelta lapene, kur pasēdēt vakaros un lietus laikā. «Pagājušajā sestdienā visi mājas iedzīvotāji satikāmies lapenē, pasēdējām un atpūtāmies,» par rezultātu priecājas R. Mazure.

Irbju mājas visu astoņu dzīvokļu iemītnieki ir vai nu pensijas vecumā, vai tuvu tam, vai arī regulāri brauc strādāt uz ārzemēm. Darbus paveica iedzīvotāju dēli un znoti, čakli palīgi bija nama vecākās L. Travinas radinieki. Ar padomu nav skopojies kaimiņš Juris Zinkevičs. «Arī tie, kas braukā uz ārzemēm, palīdz, piemēram, nopērkot gaismas sensoru, ko novietot pie mājas ieejas,» atceras L. Travina. Darbi ilguši vairākas nedēļas, bet paveikts daudz.

Pagājušajā piektdienā mājas iedzīvotāji kopsapulcē nosprieda, ka remonts jāturpina. Lai arī jaunieši te nepaliek dzīvot, jo nav darba, labiekārtošana jāveic, lai vismaz palicējiem te tīkama vide. Nākotnē plānota jumta maiņa un ēkas siltināšana. «Māja jāglābj, nelaidīsim postā,» pārliecināta R. Mazure. Iedzīvotāji cer uz Vecumnieku novada domes palīdzību – ja darbus paveikšot, esot gatavi maksāt par apsaimniekošanu.

Iedzīvotāji pārliecināti, ka arī nākamgad piedalīsies projektu konkursā – daudz kas uzlabojams gan ēkā, gan tās pagalmā. Iespēju izmantot finansējumu nelaidīšot garām.

Konkursa dalībniekiem 10. oktobrī būs iespēja apskatīt šogad realizētos projektus un piedalīties žūrijas izvēlēto septiņu projektu novērtēšanā, lai noteiktu visveiksmīgāk īstenoto projektu, kas saņems papildu finansējumu, informē Iveta Balcere, Vecumnieku novada domes projektu koordinatore.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas