Iedzīvotāji panikā mūk laukā no dzīvokļiem 16

Pamatīgs izbīlis, pat panika vairākus Ceraukstes pagasta Janeiku, Jauncodes pusē un Bauskā, Dārza ielā, dzīvojošos pārņēma 23. septembrī īsi pirms pusnakts. Cilvēki bija nobijušies no apdullinoši skaļa, svilpjoša trokšņa, kas raksturīgs gāzes noplūdei.Stāsta ceraukstiete Sanita, kura dzīvo Janeikās: «Bija nakts, aptuveni pēc pulksten 11, četrgadīgais bērns jau bija noguldīts, kad pēkšņi izdzirdējām nenormālu troksni. Izejot laukā, apdullināja šausmīga šņākoņa, šķita, kaut kam tūlīt ir jāsprāgst. Netālu ir katlumāja, domājām, ka tā tūlīt ies gaisā. Zvanījām uz 112, lai pasaka, kas notiek, taču pilnīgu skaidrību neguvām. Mūs pārņēma nāves šoks, ņēmām bērnu, kurš arī no trokšņa bija pamodies un raudāja, kāpām mašīnā un braucām projām. Redzējām, ka arī citviet pie mājām satraukti pulcējās iedzīvotāji, neviens neko nevarēja sakarīgi paskaidrot, kas notiek.»Akciju sabiedrības «Latvijas Gāze» Bauskas iecirkņa vadošais inženieris Laimonis Brežinskis «Bauskas Dzīvei» skaidro, ka naktī uzklausījis daudzu iedzīvotāju telefona zvanus: «Mūsu iecirknis neatbild par maģistrālā gāzesvada remontu, taču mēs pirms neilga laika bijām saņēmuši informāciju, ka remonts būs. Diemžēl arī mēs nebijām precīzi informēti, kādus darbus un kad darīs.»«Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka pašlaik rit maģistrālā gāzes vada Rīga-Panevēža remonts. Lai darbus varētu veikt, vadu nepieciešams pilnībā iztukšot. Esot bijusi iecere gāzi no vada izlaist laukā kaut kur Rīgas rajonā, taču tas nav izdevies. Acīmredzot tāpēc 23. septembra naktī tas darīts īpašā, šim nolūkam izbūvētā vietā netālu no Jauncodes, Mēmeles labajā krastā. L. Brežinskis skaidroja, ka gāzes izlaišana no vada notikusi speciālistu uzraudzībā, atbilstīgi visiem drošības noteikumiem: «Diemžēl arī es esmu neapmierināts, ka mēs par šiem darbiem zinājām tikai aptuveni.»Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas brigādes dispečere Mairita Ilgavīze skaidro, ka arī glābējiem naktī nācies uzklausīt daudzus satrauktus zvanus. Brigādes komandiera vietnieks Jānis Ķērpis precizē, ka par plānoto gāzesvada remontu informācija ir bijusi. Iedzīvotājiem, kas piezvanīja, tas tika arī paskaidrots. «Latvijas Gāzes» preses sekretārs Vincents Makaris savu skaidrojumu «Bauskas Dzīvei» sāk ar atvainošanos iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām. Viņš precizē, ka ieplānotie darbi aizkavējušies, tāpēc gāze izlaista naktī, nevis dienā, kā bija paredzēts. Par remontu informēts glābšanas dienests. V. Makaris piebilda, ka 3. novembrī paredzēti līdzīgi darbi. Uzņēmums «Latvijas Gāze» sola iedzīvotājus par iespējamajiem trokšņiem informēt vispusīgāk un laikus.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

viva

Vai tiešām Latvijas gāzei par šo nepienākas sods? Bauskas dome, pieprasiet maksu par morālu kaitējumu!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 14:15

ja jau pie Rimīša tāda skaņa kā,,zemu lidojošai lidmašīnai", tad TĀM TUR ATBILDIGAJĀM PERSONĀM vajadzētu iedomāties KĀDS TROKSNIS bij Janeikās. Vai tagad mūsdienās būtu kāda problēma operatīvi paziņot,ka kaut kas tamlīdzīgs gaidāms.

pirms 12 gadiem, 2008.09.29 11:54

ādolfs (josifa draugs)

Es tajā brīdī braucu ar auto, likās ka kautkas dampim noklājies, kāpu ārā skatīties, tad sapratu, ka laikam Lielzeltiņos palaists jaunais vistu sūdu smalcinātājs!

pirms 12 gadiem, 2008.09.28 23:42

Strūklaka

Es pie strūklakas dzīvoju, arī dzirdēju.... Nospriedu, laikam dzelzceļu vai arī metro Bauskā palaiduši... Pie nakts trokšniem pieradusi, gulēju tālāk.

pirms 12 gadiem, 2008.09.26 19:44

Putnu DaNila

Es neko nedzirdeeju biju sadzeries ,un apkuries,nu karoce Nirvana:)

pirms 12 gadiem, 2008.09.26 13:11

rrr

tiesam sajutas bija pretigas......es ar noskatiijos filmu pa gruziju un te peksni nezin kas,kur notiek "iestajas milzigas bailes,un sajutas...
vajag "BRIDINAT"un to visu darit dienas gaisumaa!!!
no taa soka vareja but letals iznakums....

pirms 12 gadiem, 2008.09.26 00:03

galvenais,ka tajā vakarā noskatījos filmu par Gruziju un pēc neilga brīža tāds troksnis, domāju,ka uzlidojums jo tiešām izklausījās kā zemu lidojošas lidmašinas.Sajūta baigā,brrrr

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 22:19

pretgāze

Pat DJ Gunčs nobāl ar saviem decibeliem.
Vajadzētu ierosināt vietējai varai,lai ar steigu pieņem lēmumu vai saistošos noteikumus, ka gāzi( arī personīgo) var palaist vai nolaist tikai līdz 23.00

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 18:55

smiekllins

un es ari neko nedirdeju :) dzivoju uz Darza ielas un neka nedzirdeju, pilnigs klusums :D

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 09:37

urķis

Gāzenienieki! Brīdināt vajag! Es vēl atceros Iecavu!!! Vispār te vajadzētu kādu atlaist par nolaidību!!! Lūdzu atbildēt rajona avīzē atbildīgās personas, un atvainošanos Latvijas līmenī, citādi sūdzēsim tiesā! Naudu iekasēt protat, bet brīdināt neprotat.

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 02:11

cietusī

Viņi lūk atvainojas par sagādātajām NEĒRTĪBĀM!!!Priekš viņiem tās varbūt arī bija neērtības, bet mums tas bija TĀDS ŠOKS, it sevišķi jau bērniem. To sajūtu neviens vārdos nevar izteikt! Un saprot tikai tas, kas to piedzīvoja.....Un vajag nevis atvainoties, bet laicīgi brīdināt!

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 21:32

Deviance

Pie Rimi izklausījās pēc ļoti zemu lidojošas lidmašīnas.

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 21:23

Es

Nu, johaidī!
Varētu vismaz administratīvo sodu Latvijas gāzei uzlikt par naktsmiera traucēšanu!
Arī es biju šokā no trokšņa un neizpratnē par to, kas naktī notiek! Arī man bija doma, ka jāķer bērni un jābēg. Stress bija baigs, šodien sāpoša galva un džinkstoņa ausīs.

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 20:59

vārds uzvārds

un kas tagad manas bikses mazgās?

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 17:28

Iedzīvotāja

Brīdināt jau gan varēja. Es jau sāku domāt, ka citplanētieši nolaidušies. :-)

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 16:37

Vietējās ziņas