Ieguldot 280 tūkstošus eiro, SIA «Kronis» zupas sācis ražot jaunā iepakojumā 15

Pašmāju uzņēmums SIA «Kronis» šovasar savām ražotajām zupām: rasoļņikam, sēņu, zirņu u. c. zupām ieviesis jaunu iepakojumu – stāvpakas, kas septembrī notikušajā starptautiskajā pārtikas ražotāju izstādē «Riga Food 2019» rīkotajā konkursā «Iepakojums Nr. 1» novērtēts ar sudraba godalgu.

 SIA «Kronis» valdes loceklis Aivars Svarenieks informēja, ka jaunā iepakojuma izstrāde un testēšana noritējusi pusotru gadu. Projekts kopā izmaksājis ap 280 tūkstošiem eiro, kas ietver arī Eiropas fondu finansiālo atbalstu. Šāda iepakojuma izpēte un ieviešana ir ilgstošs process un komandas darbs. Tā realizācijas partneris bija Pārtikas kompetences centrs, kas kopā ar Latvijas pārtikas ražotājiem sistemātiski strādā jaunu un zinātniski pamatotu projektu ieviešanā. A. Svarenieks raksturoja dažas jaunā iepakojuma kvalitātes: «Stāvpaka sastāv no četriem  pieciem slāņiem, kur katram sava funkcija. Svarīga ir piemērotība 121grādu augstai temperatūrai, un zupas gatavošana tiek pabeigta, to karsējot jau uzpildītā pakā. Materiālam jābūt arī drošam un nekaitīgam saskarē ar pārtiku. Pamatā iepakojums ir no speciālas plastmasas; viens no slāņiem ir alumīnijs. Salīdzinot ar stikla burkās pildīto produktu, šim ir vairākas priekšrocības. Tas ir kompakts un ērts gan tirgotājam, gan mums, ražotājiem. Ceram, ka līdzīgās domās būs arī mūsu pircēji. Produkta garantijas laiks gan atšķiras – stikla burkā pildītām zupām tas ir trīs gadi, šajā – divi. Bet tā kā dabas resursu nodoklis tiek rēķināts no materiāla svara, tad stāvpaka ir krietni «draudzīgāka» uzņēmējam.»

Patlaban SIA «Kronis» ir vienīgā Latvijā, kas strādā ar šādu iepakojumu. Tā ražotājs un piegādātājs ir Izraēlas uzņēmums, kas ar stāvpakām nodrošina pārtikas ražotājus ne tikai Eiropā, bet arī daudzviet pasaulē.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

diez vai

RIMI ir vēl viena ražotāja- Augra( ja pareizi atceros) zupas šādās pat stāvpakās.

pirms gada, 2019.09.24 14:13

māte daba

Tāds tas dabas ritums ir- visi novērojam....

pirms gada, 2019.09.25 18:55

māte daba

kļūda- novecojam

pirms gada, 2019.09.25 18:55

Kāpēc!?!

Uzņēmums nedomā soli uz priekšu. Ja visa pasaulē tiek aktivizēts jautājums par ilgtspējīgu iepakojumu, tad šeit iet soli atpakaļ ieguldot līdzekļus šajos vienreizlietojamajos un dabu piesārņojošos iepakojumos. Skumji, bet fakts. Nu nav tur materiāli, kas noārdās un sadalās dažos gados...

pirms gada, 2019.09.25 09:35

nesaprotu

Tu gribēji,lai to zupu lej papīra maisiņos?,kādi ir ierosinājumi?

pirms gada, 2019.09.25 18:58

ierosinājums

Varētu nākt uz veikalu ar savu katliņu,lai ielej,cik vajag,tas būtu dabai visdraudzīgāk.

pirms gada, 2019.09.25 19:00

Kristīna

Žēl ka inovācija atkal draudzīgāka uzņēmējam!
Piemēslosim dabu!
Varēja burkām amizantāku etiķeti un turpināt ražot tajās ,kā no pakas liet arā zupu ,man nepatīk,neestētiski.

pirms gada, 2019.09.25 10:13

Kristīna

Cerams ka iepakojumu pielietos kādiem sausiem beramiem cukātiem ,garšvielām,sēklām ,lai izmantotu lietderīgi,man tāda iepakojumā atveda kaltētas melnās plūmes no Grieķijas,ļoti patīk šāds Iecavnieka noformējums linsēklām,aŗī dizains .
Sākšu jau audzēt garšvielas -salviju ,diļļu sēklas,samteņu ziedlapas(inulīns redzei),u.c.,lai Kronim veicas un iepērk no Zemgalliešiem izaudzēto un rada darbavietas,reģīona attīstību!

pirms gada, 2019.09.25 10:20

Anita

Prieks dzirdēt, ka Bauskā kas attīstas un tiek iegūtas balvas. Bet arī pirmais ko nodomāju izlasot rakstu - iepakojums ļoti nedraudzīgs dabai. Pārāk daudz sarodas tie nepārstrādājamie atkritumi ja pērk vienreizējās ēdiena porcijas. Lai arī zupas pati vāru, nepērku gatavās, bet zupas plastmasā kaut kā labi neizklausās. Vai arī šo iepakojumu var pārstrādāt?

pirms gada, 2019.09.25 12:27

slinkā sieva

Lai nu kas,bet Svarenieks zupas prot vārīt! Regulāri iepērku ,un,kad ātri vajag pagatavot ēst- ideāli! Paldies!!!

pirms gada, 2019.09.25 18:53

Nepatīk!

Dēļ iepakojuma, kas radīs milzu dabas piesārņojumu, nepirkšu nevienu!

pirms gada, 2019.09.26 22:35

Dace

Garšīgas un labākas kā burciņās... man mājās visi slavēja un pat nedomāja ka zupa pirkta kā pusfabrikāts???????????? prieks par tādiem uzņēmu?ie?.

pirms gada, 2019.09.28 04:08

Vietējās ziņas