Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iegūst tiesības doties bezmaksas ekskursijā 1

Skolēni no Vecsaules pagasta, kā arī Vecumnieku novada Misas dosies bezmaksas ekskursijā pa Latviju. Šādu iespēju viņiem dāvā Vītolu fonds.

Fonda rīkotajā ekskursiju projektu konkursā «Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!» šogad tika iesniegti 165 skolu pieteikumi. Izvērtējot iesniegumus, 80 izglītības iestādes ieguva finansējumu bezmaksas ekskursijām pa Latviju. Iepazīt kultūrvēsturiskos mūsu valsts objektus dosies skolēni no Bauskas novada Ozolaines pamatskolas un Vecsaules pamatskolas ar struktūrvienību Jaunsaules skola, kā arī Vecumnieku novada Misas vidusskolas audzēkņi. Tā «Bauskas Dzīvei» ziņo fonda valdes locekle Inna Mogutova.

Ozolaines pamatskolas vēstures skolotāja Daina Jarmalaviča ar gandarījumu rāda fonda atbildi, kas apstiprina 400 eiro piešķīrumu skolas ekskursijai: «Skolēnu braucienus cenšamies plānot vairāku gadu garumā. Ekskursijas mums vienmēr ir tematiskas, iekļaujot tajās objektus, kas bērniem palīdz iepazīt Latvijas vēsturi, dabas objektus, kultūras pieminekļus, kā arī labāk izprast latviešu literatūru. Tādējādi audzēknis, kas Ozolainē mācījies no 1. līdz 9. klasei, skolas gados iegūst plašu zināšanu un iespaidu klāstu par Latviju.

Pieteikumā Vītolu fondam sagatavojām maršrutu, kurā plānojam apskatīt Ziemassvētku kauju vietas Kalnciema pusē. Tas skolēniem ļaus labāk apjaust pirms 100 gadiem, 1916. gadā notikušās cīņas. Pēc tam brauksim uz bijušā prezidenta Kārļa Ulmaņa dzimtajām mājām Dobeles novada «Pikšās». Braucienā plānojam doties 20. maijā.»

No Vītolu fonda atvēlētā finansējuma lielākā daļa jāiztērē, lai samaksātu transporta izdevumus. Novadā esošā kārtībā diemžēl liedz šādam braucienam izmantot pašvaldības jeb skolēnu autobusus. Tādēļ braucamais jāgādā kā ārpakalpojums. Tas ir krietni dārgāk, nekā doties ekskursijā ar skolēnu autobusu, kur izdevumus veidotu vien maksa par degvielu un šofera alga.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas