Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iegūts finansējums jauna celiņa izveidei Bauskas vecpilsētā 1

Biedrības «Bauskas vecpilsēta» iniciatīvas grupas «Mēs vēlamies – mēs varam!» izstrādātais projekts guvis atbalstu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi 2013». Biedrības «Bauskas rajona lauku partnerība», Bauskas novada domes un Nīderlandes fonda «Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij» (KNHM) organizētajā projektu konkursā «Sabiedrība ar dvēseli» iegūts finansējums jauna celiņa izveidei Pasta ielas 5. nama pagalmā Bauskā.

Minētās ēkas iedzīvotāji 2008. gadā atteicās no SIA «Bauskas namsaimnieks» pakalpojumiem. Mājas pārvaldnieces pienākumus – rūpes par nama un pagalma sakopšanu – uzņēmās Edīte Auziņa. Iedzīvotāju spēkiem sakārtota ēkas fasāde, nomainīts jumts, daļēji atjaunots pagalma šķembu segums, izveidotas puķu dobes, sākta bērnu rotaļu laukuma izveide. E. Auziņa novērojusi, ka iedzīvotāji apkārtnes labiekārtošanā iesaistās ar prieku, jo redz, kur tiek ieguldīta maksa par nama apsaimniekošanu.

Projekta vadītāja, biedrības «Bauskas vecpilsēta» valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore, stāsta, ka projekta mērķis bija jauna celiņa ieklāšana. Paveikti daudzi darbi: demontēts vecais segums, norakta grunts, ieklātas smiltis, blietēts un bruģēts. Par paveikto ik dienas tiek saņemtas pozitīvas atsauksmes, tas ir lielisks stimuls arī citiem rūpēties par apkārtējo vidi.

E. Auziņa teic, ka vēl ir daudz ieceru teritorijas labiekārtošanā, jau tagad ir skaidrs, kas jāpaveic nākamajos piecos gados. Pēc pagalma var spriest par saimnieci, smaidot saka Edīte. Nama pārvaldniece aicina teritorijas labiekārtošanai dāvāt jebkādus puķu stādus un sīpolus.

Projekta realizācijai piešķirtais finansējums ir 551 lats, apsaimniekotāja līdzfinansējums – 119 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nu jā

Man gan liekas, ka virsraksts nav īsti atbilstošs, tas ir tikai Bauskas vecpilsētas iekšpagalms, ko ikdienā izmanto tikai Pasta ielas 5. mājas iedzīvotāji un retie veikala «Varis» apmeklētāji.

pirms 7 gadiem, 2013.08.26 11:09

Vietējās ziņas