Iejādē izcīna pirmo kausu

Baušķeniece Iveta Andersone ar zirgu Karme Helena Latvijas Jātnieku Federācijas kausa izcīņas iejādes disciplīnā pirmās grupas shēmā piecu posmu kopvērtējumā izcīnījusi otro vietu, portālu informēja biedrības «Mēmeles jāšanas sporta klubs» valdes priekšsēdētāja Velga Marčenkova.

Kleistu sporta bāzē Rīgā 1. septembrī norisinājās Latvijas Jātnieku Federācijas kausa izcīņas piektais posms iejādes disciplīnā. Pēc šī posma tika apkopoti katra dueta uzrādītie rezultāti visos posmos, kopvērtējumā tika vērtēti trīs labākie starti. «Mēmeles jāšanas sporta klubu» šajās sacensībās pārstāvēja Iveta Andersone ar zirgiem Bugatti, kura īpašniece ir Iveta Andersone un Karme Helēna, kura īpašnieks ir SIA «Mālnieki». Ar katru no šiem zirgiem jātniece startēja citā konkurencē – ar Bugatti otrās grupas shēmā, bet ar Karmi Helenu pirmās grupas shēmā.

«Kopvērtējumā ar Karmi Helenu tika iegūta otrā vieta, kā arī izcīnīts pirmais kauss. Visas sacensību sezonas laikā uzrādītais stabilais sniegums nodrošināja to, ka spējām iekļūt labāko vidū un atgriezties mājās ar pirmo kausu. Paldies jāsaka gan jātniekiem, gan treneriem, gan arī zirgu īpašniekiem. Iveta un Karme Helena uzsāka savu sadarbību tikai divas nedēļas pirms pirmā LJF posma. Karme Helena ir perspektīvs zirgs, nākamajā sezonā plānots pāriet uz otro grupu, lai nu jau startētu sarežģītākā shēmā, » stāsta V. Marčenkova.

Ar Bugatti visos posmos tika uzrādīti labi rezultāti, un tikai daži punkti kopvērtējumā liedza ierindoties trešajā vietā. 17. augustā, norisinoties ceturtajam posmam LJF kausa izcīņai iejādē otrās grupas shēmā I. Andersone ar Bugatti izcīnīja pirmo vietu.

Iejādē vēl priekšā sezonas noslēguma sacensības, kad tiks noskaidrots «Latvijas Republikas labākais jātnieks 2013». Šajā nominācijā I. Andersonei ir savākti pietiekami daudz punkti, lai cerētu uz vietu labāko trijniekā. Atliek labi startēt pēdējās sacensībās. Latvijas Republikas labāko jātnieku apbalvošana katru gadu notiek Latvijas jātnieku Federācijas rīkotajā Jaungada ballē.

«Nākamajā gadā iejādes disciplīna mūsu klubā tiks pārstāvēta plašāk, jo jau tagad esam sākuši gatavot bērnus nākamajai sacensību sezonai. Iejādes disciplīna prasa ļoti lielu pacietību un neatlaidību. Prieks, ka kluba rīcībā ir labi un pieredzējuši zirgi, ar kuriem ir iespēja mācīties un piedalīties sacensībās,» teic V. Marčenkova.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas