Ielīgošanā Iecavā piedalās lieli un mazi

Iecavas parka estrādē 20. jūnijā bija Jāņu ielīgošana – lieli un mazi varēja iesaistīties pirmssvētku aktivitātēs un baudīt jauniešu deju kopu koncertu.

Ierastā ielīgošanas vieta Iecavas novada «Kveriņos» nomainīta pret pilsētas parka estrādi. Pasākuma organizatore, Iecavas kultūras nama vadītāja Alma Spale, pastāstīja, ka pasākums ciemata centrā notiek otro gadu – tā aktivitātēs var iesaistīties vairāk iedzīvotāju. «Interese nav pārāk liela, bet prieks par tiem, kas atrod laiku ierasties. Centāmies radīt pirmssvētku noskaņojumu. Cerams, ka tie, kuri šodien atnāca, to saņēma,» tā A. Spale.

Nākamgad ielīgošana atkal varētu notikt «Kveriņos», informē Zane Zakarīte, biedrības «Vardes» pārstāve. «Likās, ka «Kveriņos» ierodas maz interesentu, bet estrādē nebija vairāk. Sētā valda ģimeniskāka, personiskāka noskaņa, tāpēc domājams, ka ielīgošana nākamgad atgriezīsies «Kveriņos,» tā Z. Zakarīte.

Svētkos mazie apmeklētāji devās izbraucienā ar poniju, pieaugušos vizināja divi lieli un stalti zirgi. Tirdziņā varēja nopirkt sieru, piparkūkas, sedziņas, deķīšus, pastalas un citas lietas. Katrs tika aicināts cept pīrāgus un mieloties ar klimpu zupu. Skolēns Edvards Jānis Krastiņs pīrāgus bija cepis jau iepriekš, tāpēc šoreiz veikli pagatavoja vairākus uzreiz.

Līvas Vasiļevas omīte Dzintra Ārende mazmeitiņai iemācīja pīt vainagu. «Jaunībā gājām uz pļavu, meklējām puķes un pinām galvas rotas visiem radiem un draugiem. Tā ir viena no Jāņu dienas skaistākajām un senākajām tradīcijām. Gribētos, lai to pārmanto mūsu jaunās paaudzes dāmas,» stāsta Dzintra.

Izbaudīt jauniešu deju kopas «Jezga» priekšnesumu ieradās kaimiņienes Svetlana Kanberga un Aina Blumberga. «Laiks ir pasakains, nolēmām atnākt. Jaunieši tik skaisti dejo, tā ir bauda acīm. Arī mūzika ir svētkiem atbilstoša,» priecīgas par redzēto un dzirdēto bija abas dāmas.

Pinot vīram ozollapu vainagu, iecavniece Laura Šusta stāsta, ka šāds pasākums ir labs svētku ievads: «Katru gadu cenšamies apmeklēt ielīgošanas aktivitātes, lai noskaņotos Jāņu nakts izdarībām un svinībām.»

Līgo balle Iecavas parka estrādē būs 23. jūnijā no plkst. 23, spēlēs grupa «Tutti-Frutti».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas