Ielu putekļsūcējs Bauskas brauktuves uzkops retāk 3

Kopš maija Bauskas novada pašvaldības uzņēmuma SIA «Vides serviss» sētnieki vairs neuzkopj ielu braucamo daļu viena metra platumā no ietves, šo teritoriju un pārējo braucamo daļu tīra mehanizēti ar tā saucamo ielu putekļsūcēju. Pilsētnieki to novērtē, jo tiek atputekļotas un mitrinātas ielas, uzlabojas gaiss. Taču izskanējuši iebildumi pret darba grafiku. Vairāki autovadītāji pauda neapmierinātību, ka tas notiek pa dienu un apgrūtina satiksmi.

SIA «Vides serviss» sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Avota-Zalstere portālam norādīja, ka uzkopšanas grafiks izstrādāts, ņemot vērā ielu noslogojumu. Tīrīšana ar putekļsūcēju sākas ap pulksten trijiem četriem rītā un parasti beidzas līdz pusdienlaikam. Vispirms tīra centrālās ielas, pēc tam – mazāk noslogotās. Pilsētas centrālās ielas ar visintensīvāko satiksmi – Kalna un Zaļo ielu –, abus tiltus uzkopj ļoti agri, lai netraucētu satiksmi. Dzīvojamo rajonu ielas tīra pēc plkst. 9, lai netraucētu iedzīvotāju naktsmieru, turklāt agrā rītā gar ielas malu stāv automašīnas, kas traucē veikt darbus.

Lai atvieglotu ielu uzkopšanu, automašīnām noteikts stāvēšanas aizliegums darbdienu pāra datumos no plkst. 9 līdz 12 divos posmos Dārza (no Slimnīcas līdz Salātu ielai) un Salātu ielā (no Dārza līdz Vītolu ielai). «Iedzīvotāji to dažkārt neievēro, un putekļsūcējam grūti manevrēt, lai netraucētu satiksmi un kārtīgi veiktu darbu. Svarīgi, lai baušķenieki ir saprotoši un ievēro auto stāvēšanas aizliegumu. Tad darbi ritēs raitāk, nebūs kavēta satiksme,» uzsver A. Avota-Zalstere.

Viņa sacīja, ka šajā sezonā tīrīšanas intensitāte salīdzinājumā ar pērno gadu ir daudz mazāka. Uzņēmums saņēmis Bauskas novada pašvaldības uzdevumu ielas uzkopt pagājušā gada budžeta apmērā. Pērn daudzās Bauskas ielās notika apjomīgi remontdarbi. Šogad tīrāmo ielu platība ir par pusi lielāka, tāpēc to darām retāk.

Bauskas novada pašvaldības saimnieciskās nodaļas vadītājs Mārtiņš Vilciņš skaidro, ka, veidojot 2015. gada budžetu, ievērots princips to balstīt uz faktiskās izpildes rādītājiem 2014. gadā. Pieaugums bijis pieļaujams, ja pabeigtiem ESF projektiem būtu jānodrošina to ilgtspēja no pašvaldības līdzekļiem. Ielu mehanizētai tīrīšanai, veidojot šī gada grafiku, ņemta vērā pagājušā gada ielu tīrīšanas intensitāte un rezultātu kvalitāte, vērtēts papildu apjoms, jo pērn daudzviet notika remontdarbi. 

«Analizējot ielu tīrīšanas monitoringa rezultātus, konstatējām, ka iespējams nodrošināt labu darba kvalitāti, ielas uzkopjot retāk. Tā kā šogad tīrāmais ielu apjoms ir palielinājies, budžetā paredzēts finansējuma pieaugums par 60% salīdzinājumā ar 2014. gadu. Pašvaldības uzdevums nav tērēt, bet ar mazākiem līdzekļiem nodrošināt labāku rezultātu. Ja darbu kvalitāte neapmierinās, tiks pārskatīts grafiks,» pārliecināts M. Vilciņš.

«Vides serviss» putekļsūcējs šogad ielās devies ar jaunu noformējumu. Dizaina autors ir Kārlis Sinka, noformēšanas darbus veica vietējais uzņēmums SIA «GEKA». Noformēšana izmaksāja nepilnus 300 eiro ar PVN.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

hmm

Nemaz nebiju pamanījis, ka Bauskā ir ielu putekļusūcējs! Braucu katru dienu un gandrīz visu dienu! Neesam saskrējušies

pirms 5 gadiem, 2015.06.04 12:55

Vietējās ziņas