Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīs ievērojama Rundāles novadnieka dzīvesstāstu 4

Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolā trešdien, 16. oktobrī, pulksten 14.30 notiks tikšanās «Ieklausies vēstures soļos». Rundālē viesosies izcila novadnieka un grāmatas autora Fridriha Vesmaņa dzimtas pārstāvji, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Pasākums tapis sadarbībā ar Pilsrundāles vidusskolas muzeja vadītāju Rudīti Gustiņu, kurai ir saikne ar Vesmaņu dzimtas radu saimi. Viņa stāsta, ka uz pasākumu ieradīsies Fridriha Vesmaņa tuvākie radinieki, kuri ar attēliem, dokumentiem un priekšmetiem atklās novadnieka dzīvesstāstu.

Izdevumā «Rundāles Ziņas» Pilsrundāles bibliotekāre Aelita Ramane raksta, ka Fridrihs Vesmanis dzimis 1875. gadā Rundāles novadā. Bijis Jelgavas pirmais demokrātiski vēlētais pilsētas galva, diplomāts Anglijā, advokāts un pirmais Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājs. 1927. gadā pēc Jāņa Čakstes nāves Fridrihs Vesmanis bijis viens no kandidātiem uz Valsts prezidenta amatu.


Grāmatā «Klausieties pagātnes soļos» atspoguļojas Vesmaņu dzimtas gaitas teju 250 gadu garumā. Iezīmējas arī tā laika Rundāles novads. Grāmata ir plaša dzimtas hronika, ko apkopojis un sarakstījis F. Vesmanis, aizejot pensijā.

Tikšanās organizēta kā UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) nedēļas aktivitāte. Jau trešo gadu to rīko UNESCO LNK. Šogad tā norisināsies no 14. līdz 18. oktobrim. Svinot UNESCO Konvencijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu desmito gadadienu, ikviens aicināts izcelt lokālo mantojumu un vēl aizvien uzturētās tradīcijas, tā liecina informācija UNESCO mājaslapā.

Pasākums rīkots kā iniciatīva «Pastāsti par savu mantojumu». Tās mērķis ir rosināt visus, īpaši jaunāko paaudzi, apzināt nemateriālo kultūras mantojumu, kas ir līdzās un tiek praktizēts ģimenē, radu, draugu un paziņu lokā. Pasākumu organizē Skolas muzejs sadarbībā par Pilsrundāles vidusskolu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

neskaidrais

Skolas muzejs jau nav atsevišķa iestāde.Tāpat vien sēž skolas telpās un algu saņem noskolas budžeta. Kāda tad te sadarbība ka tas viss arī skolā atrodas, vai atkal jānoraksta kārtējā nauda un jāprasa papildus finansējums.

pirms 6 gadiem, 2013.10.13 12:37

neskaidrais

Skolas muzejs jau nav atsevišķa iestāde.Tāpat vien sēž skolas telpās un algu saņem noskolas budžeta. Kāda tad te sadarbība ka tas viss arī skolā atrodas, vai atkal jānoraksta kārtējā nauda un jāprasa papildus finansējums.

pirms 6 gadiem, 2013.10.13 12:37

lauciniece

Piedod, "neskaidrais", Tu Patiesi esi neskaidrs pie tam laikam jau arī slimo ar hronisku žults slimību...

pirms 6 gadiem, 2013.10.14 08:58

biju

šausmīgi garlaicīgs pasākums bija.Kam to vajag, ko?

pirms 6 gadiem, 2013.10.18 21:43

Vietējās ziņas